BAŞKAN KILIÇ’TAN ECZACILIK FAKÜLTESİ TEŞEKKÜR’Ü « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

BAŞKAN KILIÇ’TAN ECZACILIK FAKÜLTESİ TEŞEKKÜR’Ü

Bu haber 26 Haziran 2019 - 10:21 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

BAŞKAN KILIÇ’TAN ECZACILIK FAKÜLTESİ TEŞEKKÜR’Ü

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak Bafra’da, Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazetenin 25.06.2019 Tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiş olması nedeni yayımladığı basın açıklamasında duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak İlçemizde, Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazetenin 25.06.2019 Tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiş olması, şahsım ve ilçemiz komuoyunda büyük bir minnet ve sevinç duyguları ile karşılanmıştır.

 

Şehrin beklentilerini öncelikli görev olarak benimseyip, Bafra Heyeti olarak 8 Mayıs 2019 Tarihinde YÖK Başkanımıza ilettiğimiz hayalimizin, gerçeğe dönüşmesi;19 Mayıs Üniversitesi bünyesinde ilk kez yer alacak Eczacılık Fakültesi’nin adresinin Bafra olması, ilçemizi büyük bir heyecanına sevk etmiştir.

Kadirşinas Bafralıların hiçbir zaman unutmayacağı böylesi bir hizmetin onayını veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a, heyetimizde yer alan ve sürecin her aşamasında katısı bulunan Ak Parti Samsun Milletvekilimize,Samsun Valimiz Sayın Osman Kaymak’a, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e,Hayırsever Arslan Ailesine ve tüm emeği geçenlere şahsım ve ilçem adına teşekkür eder;

Saygılar sunarım.”