BAŞKAN DEMİRTAŞ, İLÇE HALKIMIZA BİR TELEFON KADAR YAKINIZ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

BAŞKAN DEMİRTAŞ, İLÇE HALKIMIZA BİR TELEFON KADAR YAKINIZ

BAŞKAN DEMİRTAŞ, İLÇE HALKIMIZA BİR TELEFON KADAR YAKINIZ

İLKADIM BELEDİYESİ ÇÖZÜM MERKEZİ 9 AYDA 8 BİN 892 TALEBİ ÇÖZÜME KAVUŞTURDU.

 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 9 aylık pandemi sürecinde İlkadım İletişim Merkezi (İLKİM) çözüm merkezi’ne belediyenin yetki ve sorumluluk alanıyla ilgili toplam 9 bin 637 talep geldiğini ve 8  bin 892’sini aciliyet sırasına göre çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

İlçe sakinlerinin istek, öneri ve şikayetlerini iletebildikleri İlkadım Belediyesi Çözüm Merkezi’nin pandemi sürecinde çağrı mesaisi arttı. İlkadımlı vatandaşların  çağrı, mail, WhatsApp, SMS yoluyla ilettikleri taleplerini alan merkez, yılın ilk aylarında koronavirüsün olmadığı dönemde günlük 150-200 başvuru alırken, bu rakam salgının başlamasıyla birlikte neredeyse iki katına çıkarak günlük 350’e yaklaştı. Merkez, yılın ilk 9 ayında 10 bine yakın istek, öneri ve şikayet gibi bildirimlerden WhatsApp ihbar hattına gelen 3991 isteğin 3850’sine geri dönüş yapılarak çözüme kavuştururken, kamu kuruluşlarına gelen 661 notun tamamı ilgili kurumlara iletildi. Belediye birim müdürlüklerine  gelen 1432 öneri ve şikayetin 1322 çözüm bulurken en çok istek ve talepleri 1120 öneri ile Zabıta Müdürlüğü aldı. Mahalle bazında gelen taleplerde ise 3550 önerinin 3059 anında iletti, takibini yapılıp, çözümü sağlanırken 484 öneri ve görüş ise belediye içindeki ilgili birimler başta olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlardan sonuçları beklenmekte.

“İlçe halkımıza bir telefon kadar yakınız”

Çözüm Merkezi’nin 7 gün 24 saat prensibiyle İlkadımlılara hizmet verdiğine dikkati çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”İlkadım Belediyesi olarak yapmış olduğumuz her proje insan odaklıdır. Çözüm Merkezi de bu anlayışımızın bir ürünüdür. Teknolojik hizmetlerle güçlendirdiğimiz çözüm merkezimizle her gün yüzlerce vatandaşımızın talep ve isteğini sonuca bağlıyoruz. Vatandaşlarımız, isteklerini yüz yüze iletebilmenin yanı sıra her türlü iletişim kanalı; sosyal medya, İlkadım Belediyesi’nin web sitesi, (444 55 01 & 444 19 19) kurumsal iletişim hattı, mobil uygulamalı cep telefonu ve WhatsApp hattı 0505 178 55 01’nolu telefon numarasından her şekilde belediyeye anında ulaşabiliyor. İstiyoruz ’ki ilçe halkımız İlkadım Belediyesi’ne ve Başkana her türlü ulaşabilsin, sorunlarını ve taleplerini iletebilsin. Bu noktada ilçe halkımıza bir telefon kadar yakınız. Vatandaşlarımızın beklentilerini isteklerini ve taleplerini yerine getirebiliyor ve vatandaşlarımızı mutlu edebiliyorsak, yönetim tarzı olarak doğru bir yöntem sergiliyoruz demektir” diye konuştu.