Başkan Demir, Öğrencilerle Buluştu « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Başkan Demir, Öğrencilerle Buluştu

Başkan Demir, Öğrencilerle Buluştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bursa, Antalya ve Vezirköprü’den gelen gençlerle bir araya geldi. “Samsun Türkiye’de her bir vatandaşımızın şehri. Bölgenin merkezi. Hepiniz Samsunlusunuz” dedi.

“Şehirden şehire gönül köprüsü” projesi kapsamında Bursa ve Antalya’dan 40 öğrenci ve Vezirköprü’den gelen 150 öğrenci Samsun’un tarihi ve turistik bölgelerini gezdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de gençlerle bir araya geldi. Öğrencilere seslenen Başkan Demir, “Samsun Türkiye’de her bir vatandaşımızın şehri. Hepiniz Samsunlusunuz. Niye; Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk silah arkadaşlarıyla beraber, Tütün İskelesi’nden Samsun’a çıktı ve bugün hür bir şekilde yaşadığımız onurlu, gururlu bir şekilde yaşadığımız ve bayrağımızın dalgalandığı bu güzel ülkemizin ilanına giden yolun ilk adımı burada atıldı. Onun için samsun her birinizin memleketi. Samsun bölgenin merkezi. Çok dinamik bir şehir. Doğası harika. Tarım, turizm, sanayi ticaret spor şehri. Sizi burada ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyuyorum” dedi.
Yeni Projeler
Samsun’a yapılan yatırımlara da değinen Başkan Demir, “Büyükşehir Belediyesi olarak akıllı şehir uygulamaları, bilgi teknolojileri, çevre, yenilenebilir enerji, bu konularda çok iyiyiz. Yeni yeni projeleri devreye alıyoruz. Samsun’dan Türkiye’nin istikbalinde ciddi rol oynama noktasında bir gayretimiz var. Böyle bir kalkınma içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.