Başkan Demir, Narkotik Eğitim TIR’ında « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Başkan Demir, Narkotik Eğitim TIR’ında

Başkan Demir, Narkotik Eğitim TIR’ında

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, uyuşturucuyla mücadelenin tüm insanlığın sorunu olduğunu belirterek, “Kimse bu sorun ile mücadeleden kaçamaz, kimsenin böyle bir lüksü yok” dedi.
‘Hedef Olma Hedefsiz Kalma’ projesi kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele için hazırlanan Narkotik Eğitim TIR’ı, dün Samsun’a geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Valisi Osman Kaymak ile birlikte Eğitim TIR’ını ziyaret etti ve ‘Uyuşturucu ile Mücadele’ konusunda önemli açıklamalarda bulundu.
TERÖRLE MÜCADELE GİBİ…
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği TIR’da görevli narkotik uzmanı polisler, ‘Uyuşturucuyla Mücadele ve Korunma Yolları’ gibi konularda detaylı bilgiler veriyor. Eğitim TIR’ını Vali Osman Kaymak ile birlikte ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, uyuşturucu ile mücadelenin tüm insanlığın sorunu olduğunu söyledi. Başkan Demir, “Kimsenin bu sorun karşısında kaçma lüksü yok. Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele gibi değerlendirilmeli” dedi
BÜYÜKŞEHİR, GENÇLERİN YANINDA…
Koruyucu ve önleyici sosyal politikalarla bireylerin zararlı alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçilebileceğini söyleyen Demir, “Çocuklarımızı, gençlerimizi kazanmak, topluma ve kendilerine faydalı birer yetişkin olmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Uyuşturucu bağımlılarını topluma yeniden kazandırmaya kararlıyız. Büyükşehir Belediyesi olarak toplumumuzu tehdit eden uyuşturucu kullanımından gençlerimizi kurtarmak arzusundayız” diye konuştu.
27 NİSAN’A KADAR SAMSUN’DA
Narkotim Eğitim TIR’ı, Cumhuriyet Meydanı’nda 23-27 Nisan tarihleri arasında hafta içi saat 09.00-17.30, hafta sonları ise 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Narkotik Eğitim TIR’ının içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonuna konulan 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri ayrıntılı şekilde anlatılıyor.