Başkan Cemil Deveci: Bağımsızlık ve onurumuzu Büyük Zafer’e borçluyuz « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Başkan Cemil Deveci: Bağımsızlık ve onurumuzu Büyük Zafer’e borçluyuz

Başkan Cemil Deveci: Bağımsızlık ve

onurumuzu Büyük Zafer’e borçluyuz

 

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Büyük Zafer’in 98. yıl dönümünde, vatanlarını esaretten kurtarmak için Atatürk’ün önderliğinde 7’den 70’e bir olan Kuva-yı Milliye kahramanlarını unutamayız” dedi.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Deveci’nin mesajı şöyle:

“Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919’da Samsun Tütün İskelesi’nde attığı ilk adım ile başlayan ve 30 Ağustos 1922’de Büyük Zafer ile taçlanan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık mücadelesinin üzerinden 98 yıl geçti. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları yıllar boyu süren savaşlarda; umutsuzluğu umuda, yokluğu dayanışmaya, karanlığı aydınlığa çevirerek yeni bir ülke inşa ettiler. Büyük Zafer, Türk milletinin Anadolu topraklarında kötü emelleri olan tüm düşmanlarına meydan okuduğu unutulmaz bir kahramanlık destanıydı. Sabır, azim ve kararlılığın neticesi olan 30 Ağustos, dünya üzerinde işgal altında yaşayan, sömürülen ve ezilen tüm milletlere umut ışığı oldu.

 

‘KUVA-YI MİLLİYE KAHRAMANLARIMIZI UNUTAMAYIZ’

Büyük Zafer’in 98. yıl dönümünde, vatanlarını esaretten kurtarmak için Atatürk’ün önderliğinde 7’den 70’e bir olan Kuva-yı Milliye kahramanlarını unutamayız. Bağımsızlık için gözlerini kırpmadan cephede can veren mehmetçiklerimiz, sırtlarında çocukları ile mermi taşıyan bacılarımız, ellerindeki bir lokma ekmeği dahi cephedekilerle bölüşen kardeşlerimizin dayanışması bizi Büyük Zafer’e taşıdı. Bağımsızlığımızı, onurumuzu, vatan toprakları üzerinde emanet aldığımız ve gelecek kuşaklara aktaracağımız her şeyi Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zaferi’ne borçluyuz. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”