BAŞKA SAMSUNSPOR YOK ! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

BAŞKA SAMSUNSPOR YOK !

BAŞKA SAMSUNSPOR YOK !

Evet; son günlerde, haftalarda hepimiz çok üzüntülü ve skıntılıyız. Lige büyük umutlarla ve çizdiği hedeflerle başlayan Yılport Samsunspor, zirve yolunda yaralar almaya devam ediyor !

Süper Lig’ den; 1. Lig’e düşen takımlarla; Süper Lig’ e yükselmek isteyen takımların dişe diş mücadelesi hız kesmeden devam ediyor.

Ne var ki; bu mücadelede Samsunsor; 20 yeni transfer yapmasına  rağmen; Mehmet Altıparmak hocamızla farkındalık oluşturacak, yepyeni ufuklar açabilecek hedeflerin az da ollsa biraz uzağında kaldı.

Ebette ki bu kayıpların, eksik puanların telâfisi mutlaka olacaktır fakat bu oyun anlayışı, bu mücadele ile; bırakın ilk 2′ yi, Play- Off yolunda bile zorluklar yaşayabiliriz.

Bursaspor gibi güçlü bir takımdan yediğimiz 4 gol; bizleri ve tüm takımı moral olarak olumsuz etkiledi. Kocaelispor mağlubiyetini de unutmayalım bu arada.

Gençlerbirliği de hızlı futbolcularıyla maçı nerdeyse alıp götürüyordu da 90 + 4 te sahneye çıkan Tomane olmasaydı, az kalsın 2-1 mağlup olacaktık. Ancak; sahamızda alınan bu 1  puan bize hiç yakışmadı.

Oyun da yakışmadı zaten. Bir de ben Samsun Spor Basını’ nı devamlı takip eder, köşe yazarlarımızı ve interet sitelerini okurum. Gazeteler ve interner haber sitesi yazarları, kaleci Aykut’u haklı olarak övdüler, kurtarıcı olarak dile getirdiler.

Ben de aynı görüşteyim fakat Aykut’ un kaleyi terkedip ilk topa yaptığı uzakaştırma pozisyonu iyiydi ve mutlak bir golü önledi ancak aynı oyuncunun topu alıp tekrar  ilerlerken, kalesini boş bırakması az  kalsın bir gol daha  yememize sebep olabilirdi ki zate kaleye giden topu da oyuncumuz kafa ile kurtardı.

Elbette ki daha birçok sürpriz sonuçlar alınacaktır Lig’ de; ancak biz, bize yakışan güzel, göze hoş gelen, atak futbolumuzu oynamak zorundayız yoksa bu oyun ile devam edersek; bizi zor günler bekler.

Takımın Denizli ve Ümraniyespor maçlaryla, yeniden seri yakalamasını bekliyoruz ki; zaten bu 2 maçı da alamazsak; kaf dağlarında  hayaller görmeyede devam ederiz !

Yılport Samsunsor; eleştiri yapıyorsak sizi sevmediğimizden değil; aksine sevdiğimizden yapıyoruz.Takım iyi olursa; bizler de iyiyiz, değilse biz de iyi değiliz demektir.

Şimdi ilk hedef; 27 Eylül Pazartesi günü Denizlspor’dan 3  puan almalmaktır. Ardından da Ümraniyesor maçnı da aynıı skorla geçmek gerekir yoksa  yine kâbuslar görmeye devam ederiz.

Kolay gelsin, başarılar. Başka Samsunspor yok !

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN