BAKAN KURUM SAMSUN’DA « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

BAKAN KURUM SAMSUN’DA

Bu biyografi 13 Ağustos 2018 - 8:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BAKAN KURUM SAMSUN’DA

Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek ve programlara katılmak üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Valiliği ziyaret etti.
Valilik binası önünde Vali Osman Kaymak, Vali Yardımcıları, İl Müdürleri ve  Şube Müdürleri tarafından karşılanan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra valilik makamında Vali Osman Kaymak’tan ilimiz hakkında brifing aldı. Ziyarette Vali Osman Kaymak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a el emeği lale işlemeli tablo takdim etti.
Brifingin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’a, “Değerli Basın Mensupları; Bildiğiniz üzere dün Ordu ilindeydik, bugün de Samsun ilindeyiz. Bu gün şehir ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Şehirle ilgili problemleri yerinden tespit edip, konuşacağız. Önümüzdeki yıl da Atatürk’ün Samsun’a gelişinin 100. Yıldönümü. Bildiğiniz üzere bir ekonomik savaş ile karşı karşıyayız. Bu ekonomik savaş içerisinde olanlara Samsun’dan şunu söylüyorum. ‘Bu milletin tarihine bir baksınlar. Bu millet tarihinde, geçmişte neler yapmış, en zor günlerinde nasıl beraber olmuş ve nasıl mücadele etmiş bir baksınlar ve ona göre hareket etsinler” dedi.
En zor günlerimizde birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimizi söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bunu en sonunda 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’de sokaklarda mücadele ederek gösterdik. Dolayısıyla bu ekonomik savaş da boşa çıkacaktır. Biz güçlü bir ülke olarak yolumuza inşallah devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, liderliğinde açıkladığımız icatlarımızı hızlı bir şekilde yapacağız. Bunu tüm milletimizin bilmesini istiyorum.  Bunu da Samsun’dan  hep beraber söylemiş oluyoruz. Biz projelerimize ve icatlarımıza aynı şekilde aynı kararlılıkla devam edeceğiz.  Milletimizin bunu bilmesini istiyoruz.
Biliyorsunuz, Samsun ilkadım şehri. Sağ olsun, Valimiz bize makamında Samsun’la ilgili sunum yaptı. Samsun bir sağlık kenti, bir spor kenti ki, çok başarılı spor organizasyonları yaptı. Aynı zamanda Samsun bir turizm kenti. Bu gün baktığımızda Samsun’da turizmle alakalı birçok tesisimiz ve 9 tane mavi bayraklı plajlarımız var. Atık noktasında da Samsun denize sıfır atık bırakan bir şehrimiz. Samsun Kızılırmak Deltası 100 günlük eylem planımız içerisinde. Kızılırmak Deltasının UNESCO Dünya Mirası olması yolunda çalışmalarımız var. İnşalah bu deltayı UNESCO Dünya Miras Listesine sokarak da tüm dünyada başarılı, gerçekten görmeye değer bir tarihi mirası, doğal dokuyu inşallah UNESCO Dünya Mirası Listesine eklemek üzere çalışacağız” şeklinde konuştu.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmaları olduğunu belirten, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Kentsel Dönüşüm çalışmalarını da bu gün yerinde inceleyeceğiz. Bilhassa problem gördüğümüz İlkadım ve Canik ilçelerindeki kararları bu gün inşallah alacağız. Hızlı bir şekilde buralarda Kentsel Dönüşüm projelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yine şehrin içinde kalmış birçok sanayi sitemiz var. Bu sanayi sitelerimizi de şehrin ihtiyaçlarını giderecek ve şehre zarar vermeyecek alanlarda yeni sanayi alanları ürüterek, bu alanlarda ne yapabilirizi kendi içinde çalışıp kararları da bu gün veriyor olacağız.
Samsun’da yeşil alan noktasında gerçekten eski Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın 19 yıllık verdiği mücadele sayesinde yaptıklarını gözümüzle görüp şahit olduk. Samsun 800 dönüm alan üzerine kurulu Anadolu’da tek Golf sahasına sahip bir ilimiz. Bu proje çok başarılı bir proje. Bu projelere bizim yenilerini de eklememiz gerekiyor. Biliyorsunuz eski 19 Mayıs Stadyumu’nun olduğu yer bir Millet Bahçesi olarak projelendiriliyor. Yıkımına başlanacak. Valimiz bu süreci kendisi yürütecek. Dolayısıyla burayı da inşallah Yerel Seçim öncesinde Millet Bahçesi olma noktasında hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Sıfır atıkla alakalı 100 günlük eylem planı çerçevesinde tüm resmi kurumlarda bir proje yürüttüklerini ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bu projeyi de bildiğiniz üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendi liderliğinde yürütüyoruz. Hanımefendi projeye çok önem gösteriyor. Biz de 100 günlük eylem planı çerçevesinde bunu inşallah tüm Türkiye’de yaygın hale getireceğiz. Bu manada Samsun’da şanslıyız. Çünkü gerçekten Samsun çevreci ve çevreye duyarlı bir ilimiz. İnşallah bu duyarlılığını biz daha da üst noktalara çıkaracağız. Bununla ilgili tespitlerimizi bu gün sahada yapacağız. İnşallah bu projelerin kararını da bu gün verip işlerimize hızlı bir şekilde devam edeceğiz.” diye konuştu.
Millet Bahçesi’nin yapılacağı 19 Mayıs Stadyumunun en azından bir kısmını sembolik olarak bırakıp, ileride çocuklarımıza bir gün burada 19 Mayıs Stadyumu vardı, insanlar burada Samsunspor’a canlarını verdi. Buranın bir kısmını sembolik bir spor müzesi olarak yapsak nasıl olur sorusuna, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ‘olabilir deyip bu önerinizi projede dikkate almaya çalışacağız’ dedi.
Valilik ziyaretinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, Vali Osman Kaymak ile birlikte Büyükşehir Belediyesini ziyaret etmek üzere Valilikten ayrıldılar.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un valiliği ziyaretlerine ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Fatma Varank, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar, Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürü Muhammet Ecel, Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sebahattin Dökmeci ve TOKİ Başkan Yardımcısı Ömer Bulut eşlik etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

QTerminals Antalya Limanı, lüks yolcu gemisi Silver Moon’u ağırladı

QTerminals Antalya Limanı, lüks yolcu gemisi Silver Moon’u ağırladı213 metre uzunluğundaki Silver Moon lüks yolcu gemisi Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya Limanı’nı ziyaret etti. Bahama bayraklı 40 bin 844 grostonluk Silver Moon isimli kruvaziyer gemisi, 310 yolcusu ve 413 mürettebatı ile QTerminals Antalya Limanı’na ulaştı.Bahama bayraklı 213 metre uzunluğundaki lüks yolcu gemisi Türkiye’nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya Limanı’na ulaştı. 40 bin 844 grostonluk Silver Moon isimli kruvaziyer gemisi, 310 yolcusu ve 413 mürettebatı ile QTerminals Antalya Limanı’nı ziyaret etti. QTerminals Antalya’yı ziyaret eden Silver Moon'nun yolcuları, Antalya’nın tarihi yerlerini gezip alışveriş yaptı.…

Beylikdüzü’ndeki kadınlar dünya kadın hakları günü’nde bir araya geldi

BEYLİKDÜZÜ’NDEKİ KADINLAR DÜNYA KADIN HAKLARIGÜNÜ’NDE BİR ARAYA GELDİBeylikdüzü Belediyesi, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme veseçilme hakkının verilişinin 89.yıl dönümü kapsamında bir etkinlik düzenledi.Gazeteci-yazar Özlem Gürses’in moderatörlüğünde gerçekleşen “Beylikdüzü’ nünSeçilmiş Kadınları” söyleşisinde ilçedeki kadın mahalle muhtarları ve belediye meclisüyeleri paylaşımlarda bulundu.Beylikdüzü Belediyesi, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkınınverilişinin 89.yıl dönümü dolayısıyla Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde birsöyleşi düzenledi. Gazeteci-yazar Özlem Gürses’in moderatörlüğünde gerçekleşen “Beylikdüzü’ n…

İzmir Şanlıurfa Federasyonu’ndan Başkan Soyer’e teşekkür ziyareti

İzmir Şanlıurfa Federasyonu’ndan Başkan Soyer’e teşekkür ziyaretiİzmir Şanlıurfa Federasyonu yöneticileri ve üyeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret ederek deprem bölgesine verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti ve kendilerinin de her zaman Soyer’in yanında olacakları mesajını iletti.İzmir Şanlıurfa Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Mızraklı ve federasyona bağlı derneklerin temsilcileri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Kahramanmaraş merkezli depremde bölgeye verdiği desteklerden dolayı Başkan Soyer’e teşekkür eden Mızraklı, “Deprem bölgesinde ekiplerinizle takdire şayan çalışmalar yaptınız. Çok güzel projeler çıkardınız. Bizi gururlandırdınız. Birçok başkanda olmayan öze…

İnegöl’e Değer Katan Projeler

İnegöl’e Değer Katan Projeler Alper Taban yönetiminde İnegöl Belediyesi’nin 5 yılda gerçekleştirdiği projeler geleceğin modern İnegöl’ünün temellerini oluştururken, aynı zamanda şehre de değer kattı. Vizyon projeler pek çok bölgeye değer kazandırdı. Özellikle yeşil alanlar ile sosyal yaşam alanlarının sayısında yaşanan artış ve teknolojik altyapılar ile İnegöl 5 yılda ciddi bir ivme yakaladı.İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın 2019 yılında göreve gelmesinin ardından geride kalan sürede şehirde hayat bulan projeler, İnegöl’ün değerine değer kattı. Müteşebbis ruha sahip insanıyla sanayisi, bereketli toprakları ile tarımı, tarihi değerleri ve Oylat Kaplıcalarıyla turizmi bilinen değerleri olan İnegöl, 5 yılda yapılan vizyon projelerl…

16. Sabancı Vakfı Uluslararası Filantropi Semineri  Filantropi ve Gençlik Temasıyla Gerçekleşti

16. Sabancı Vakfı Uluslararası Filantropi Semineri Filantropi ve Gençlik Temasıyla Gerçekleşti Sabancı Vakfı’nın 2007 yılından beri gerçekleştirdiği Uluslararası Filantropi Semineri’nde bu yıl, gençlerin beklentileri gündemde tutularak filantropi alanına katılımlarını teşvik edecek yöntemler ele alındı.  Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı seminerde yaptığı açılış konuşmasında, “Bugün, dünya çapındaki bir milyar insanın aktif olarak gönüllülük yaptığı ve yaklaşık 3 gençten 1'inin gönüllülük faaliyeti yürüttüğü biliniyor. Bu da demek oluyor ki dünya çapında yaklaşık 600 milyon genç, toplumsal sorunların çözümü için gönüllülük yapıyor. Ülkemizdeki genç nüfusun iyilik ve yardımseverlikle ilgili çok y…

Foça’da türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 89.yıl dönümü anıldı

FOÇA’DA TÜRK KADININA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLİŞİNİN 89 YIL DÖNÜMÜ ANILDITürk Kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 89 yıl dönümü Foça’da anıldı.Foça’da, 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkını veren DevrimYasasının Kabulünün 89 Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programda, bu yasanın tarihselönemine ve kazanımlarına vurgu yapıldı.Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri ‘‘NUTUK’’tan bir derleme; şiirlerle,müzikal ve orotoryal dinletiyle sunuldu.Foça Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubesi, Eğitim ve Bilim İşgörenleri SendikasıFoça Temsilciliği ve Alevi Kültür Dernekleri Foça Bağarası Şubesi’nin birlikte düzenlediğietkinlik ilgi gördü.Foça Belediye Başkan…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ