BAFRALI ŞAİRDEN İSTANBUL GÜFTE VE BESTELERİ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

BAFRALI ŞAİRDEN İSTANBUL GÜFTE VE BESTELERİ

BAFRALI ŞAİRDEN İSTANBUL GÜFTE VE BESTELERİ

Samsun Ayvacık doğumlu, aslen Bafralı olup Samsun Atakum Atakent’e yerleşen; şair, yazar, emekli İngilizce Öğretmeni ve gazeteci Oktay ZERRİN, yeni güfte ve bestelere  imza atmaya devam ediyor.

Bu güne kadar; TRT TSM Repertuvarı’nda sözleri kendisine, besteleri Samsun ve Türkiye’nin muhtelif illerindeki bestecilere ait şarkıları olup, bunlardan 25 adedi TRT TSM Repertuvarı’nda yer alıyor.

Ayrıca ZERRİN’in edebiyat piyasasında 5 şiir kitabı da bulunuyor.

Oktay Zerrin’in  Devlet Bakanlığı, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Ankara Büyükşehir  Belediyesi, Amasya Valiliği, Okumaca ( Ankaa Birharf net ), Ankara Anayurt Gazetesi, Ankara Sultan Özateş Uluslararası, Giresun Hikmet Okuyar, Bafra Belediyesi, Trabzon Belediyesi gibi birçok kurum ve kuruluşun açtığı şiir, şarkı sözü ( güfte) ve beste yarışmalarında birçok ödülleri var.

Samsun’da  özel bir şirkete çalışan ve 24 Haziran Cuma günü Samsun’da evlenen, 22 Haziran Çarşamba günü kına merasimi  Bafra’da yapılan Çiğdem Zerrin Kaya adlı bir kızı ile Amerika’da Fizik Mühendisliği doktorasını akademisyen olarak tamamlayan ve Dr. ünvanı alıp Amerika San Fransisko’da özel bir şirkette çalışan Taner  adlı 2 çocuğu var.

Eşi Aysel Zerrin de Bafra İlçe Tarım Müdürlüğü’nden emekli devlet memuru. Oktay Zerrin’in İstanbul ile ilgili 2 şiiri bestelendi. Bunlardan ” İstanbul Gönlümün Deli Çocuğu” adlı Nihavend şarkıyı İstanbul’da  ikâmet eden bestekâr, keman sanatçısı ve koro şefi Mehmet ERKOÇ besteleyip, bu eser, 1 Haziran 2022 tarihinde İstanbul’ da bir konserde, besteciinin eşi, bendir ve ses sanatçısı Meral ERKOÇ tarafından seslendirildi.

Eser ayrıca yu tu be kanalında yer alıyor.

Bir başka İstanbul şarkısı ise” TRT’de ses sanatçısı olarak görev yapmış, eczacı bestekâr Tuncay YALIN’ın” İstanbul mu sensin, sen mi İstanbul ” adlı Hicaz makamındaki şarkısı da yu tu be kanalında, bestecinin kendisi tarafından seslendirildi.

Haber Merkezi- Bafra

https://www.youtube.com/watch?v=CZPYSPF5yTk

https://www.youtube.com/watch?v=TLrc0hHv55o