BAFRA MUSİKİDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

BAFRA MUSİKİDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI!

BAFRA MUSİKİDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI!

Bafra Musiki Cemiyeti TSM Korosu, 2018-2019 Sezonu’ nu, büyük bir sürprizle açtı. Bafra’da 1977 yılında kurulan Bafra’nın en köklü ve güzide cemiyet ve korolarından olan Bafra Musiki Cemiyeti TSM Korosu ile kurulduğu günden bu güne; birçok başarılı konserler veren Bafra Kalkınma Vakfı TSM Korosu ( BAKAV ) birleşme kararı alarak, Bafra Musikisinde örnek bir birlikteliğe imza attılar.
12 Ekim 2018 Cuma akşamı; Papazın Yeri olarak bilinen Bafra Gazipaşa Mahallesindeki hizmet binasında faaliyet gösteren Bafra Musiki Cemiyeti TSM Korosu ile Bafra Emirefendi Mahallesi, Hasan Çakın Caddesindeki, Bafra Şoförler ve Otomobilciler Odasında faaliyet gösteren BAKAV TSM Korosu; artık bundan sonra, Bafra Musiki Cemiyeti TSM Korosu ile birlikte çalışacak.
Bu amaçla; Bafra Musiki Cemiyeti TSM Koro Şefliği’ ne, BAKAV TSM Koro Şefi Celalaettin Demir getirildi. Demir; daha önceki yılarda da Bafra Musiki Cemiyeti TSM Korosunda Şef olarak hizmet yapmıştı.
Bafra Musiki Cemiyeti; TSM Korosu Başkanı Namık Anarat, Başkan Yardımcısı İdris Anarat ve ardından Koro Şefi, bestekâr Celaettin Demir sırayla koro ve musiki, çalışmaları ve cemiyetin amaç ve ilkeleri ile yapılması planlanan bazı yeni çalışmalar hakkında bilgilendirici konuşmalar yaptılar.
Bafra Musiki Cemiyeti TSM Koro Şefi, bestekâr Celalettin Demir; “Siz değerli koro ses ve saz sanatçısı arkadaşlarımla olmaktan son derece mutluyum. Bu birlikteliğimiz inşallah daim olur ve önemli başarılara, çalışmalara imza atarız inşallah.
Bu cemiyetin korosunda görev yapmış olan değerli şahsiyetleri hocaları ve şefleri saygıyla anıyorum. Karşılıklı sevgi ve saygı ile başarılı olacağımıza inanıyorum. Hepimize koromuz hayırlı olsun. Beni bu göreve layık gören cemiyet yönetimi ile emeği geçen tüm değerli kişilere teşekkür ederim” dedi.
Koro’nun açılış sezonuna; Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, Başkan Yardımcısı İdris Anarat, TSM Sorumlusu ve Koro Ses Sanatçısı Lale Yöro, Genel Sekreter ve Koro Ses Sanatçısı Gonca Vural, Koro ses ve saz sanatçıları katıldı.
Ardından, Bafra Musiki Cemiyeti, TSM Koro Şefi Celalaettin Demir Şefliğinde, sanat müziğinden birkaç eser birlikte icra edildi.
Açılış Programı; yapılan çeşitli ikramlar ve hatıra fotoğrafları çekimiyle sona erdi.
Bafra’ da birleşerek güzel bir ilke imza atan değerli Koro ses ve saz sanatçılarıyla; Şeflerini ve Yönetim Kurulu’ nu tebrik eder, bu örnek birleşmenin ilçemiz ve yurdumuza hayırlı olması dileğiyle kutlarız.
Haber: Oktay Zerrin- Bafra
şokhaber.net