BAFRA BELEDİYESİ ve AÇEV “İLK İŞ BABALIK” DİYOR! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

BAFRA BELEDİYESİ ve AÇEV “İLK İŞ BABALIK” DİYOR!

Bu haber 13 Haziran 2019 - 11:22 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

BAFRA BELEDİYESİ ve AÇEV

“İLK İŞ BABALIK” DİYOR!

Bafra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, çocuğun gelişiminde babaların önemine dikkat çeken Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), işbirliğiyle Baba Eğitimleri düzenledi.

 

“İlk İş Babalık” kampanyası ile babaların çocuklarıyla karşılıklı ve yakın ilişki kurmasının önemine dikkat çeken AÇEV, farklı illerde yürüttüğü “Baba Destek Programı” eğitimlerine Bafra Belediyesi işbirliğiyle bu yıl da devam etti.

 

Baba Destek Programı eğitiminin tamamlanmasının ardından kursiyerlere belgeleri verildi. Babanın çocuk gelişiminde aktif rol ve sorumluluk alması amacıyla uygulanan Baba Destek Programı’nın sertifika töreni Alparslan Türkeş Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

 

Programa katılan babalar; baba olarak çocuklarının hayatındaki rolleri, çocukların gelişimine nasıl destek olacakları ve çocuklarıyla etkili iletişim kurma yöntemleri hakkında bilgi ve becerilerini güçlendirme fırsatı buldu.

 

Sertifika töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren AÇEV Saha Danışmanı İsmail Koca, “ilgili babalık” davranışlarının yaygınlaşmasının önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

 

“Babaların, çocuklarıyla geçirdikleri zaman ve kurdukları ilişkiler çocukların zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimlerini etkiliyor. AÇEV olarak, ilgili babaların sayısının artması için bu konuda farkındalık yaratmayı ve olumlu örnekleri yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

 

AÇEV’in, ‘Babayım Anne Kadar Sorumluyum’, ‘Babayım Çocuğumu İncitmem’ sloganına atıfta bulunan Koca, ilgili babalık davranışlarının sevginin şiddetten uzak tutulmasıyla mümkün olabileceğinin altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Katılımcı babalara, gönüllü eğitimcilere, çalışmamızı destekleyen okul müdürlerine, Bafra Belediye Başkanlığı’na ve çalışanlarına desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, sevgiyi göstermenin en güzel yöntemlerinden birisi de, şiddetin her türlüsünü sevdiklerimizden uzak tutmak. Evimizden başlayarak, birlikte yaşadığımız her alanda şiddetten uzak bir ortam oluşturmak. Sevgimizde şiddete yer vermemek.”