BAFRA BELEDİYESİ’ NDEN SAMSUNSPOR’ A  AHDE VEFALI DAVRANIŞ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

BAFRA BELEDİYESİ’ NDEN SAMSUNSPOR’ A  AHDE VEFALI DAVRANIŞ

BAFRA BELEDİYESİ’ NDEN SAMSUNSPOR’ A  AHDE VEFALI DAVRANIŞ

Bafra Belediyesi; 1989 yılında; Malatyaspor maçına giderken geçirdiği trafi kazasında hayatlarını kaybeden, Samsunspor teknik direktörü ve 3 futbolcuyu unutmadı ve ahde vefa gösterip, ilçede bir Samsunspor Köşesi ” oluşturdu. BafraBelediyesi’ nin web sayfasından yapılan konuyla ilgili açıklamalar şöyle :

” Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın talimatıyla, Tosköy Kavşağında bulunan üst geçitte gerçekleştirilen Samsunspor temalı çalışma Samsun ve Samsunspor taraftarları tarafından memnuniyet ve alkışlarla karşılandı.

Bafra Belediyesi tarafından 6500 m² alan temizlenip boyama ve sanatsal faaliyetler yapılarak Samsunspor’a destek amacıyla yapılan çalışmada Malatyaspor ile deplasmanda giderken 20 Ocak 1989’da geçirdikleri elim kaza sonucu vefat eden teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic’de unutulmadı.

Tosköy Kavşağındaki üst geçit direkleri Kırmız ve Beyaz renklere boyandı. Ayrıca direklerin sütunları Samsunspor logosu ve futbolcularını temsil eden figürlerle süslendi.

Eski görünümünden tamamen kurtulup Kırmızı-Beyaz’a bürünen üst geçitte yapılan çalışma ışıklandırma işlemleriyle tamamlanacak.

“Samsunspor köşesi ile ilgili duydukları memnuniyeti dile getiren Samsunspor taraftar oluşumları: “T osköy kavşağımızdaki üst geçidimizi; Yılport Samsunspor köşesi olarak düzenleyen ve nezih bir hale getiren Hamit Kılıç başkanımıza ve emeği geçen Bafra Belediyesi çalışanlarına, Samsunspor sevdalıları olarak sonsuz teşekkür ederiz” ifadeleriyle duygularını dile getirdiler.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise; “Samsunsporumuzun kalbimizdeki yeri çok özel. İlimize sağladığı katkı ise çok büyük.

İlçemiz Tosköy kavşağındaki üst geçidimizi Yılport Samsunspor köşesi olarak düzenlememizin ardından hemşehrilerimizden gelen olumlu tepkiler bizleri mutlu etti.

6500 m² alandaki çalışmamızı ışıklandırma işlemlerinin ardından tamamlamış olacağız.

Yılport Samsunspor’umuza tüm müsabakalarında başarılar diliyor, 20 Ocak 1989’da geçirdikleri elim kaza sonucu vefat eden teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic’i bir kez daha rahmetle yad ediyorum” dedi.

Bzler de bu anlamlı ve duyarı davranışları nedeniyle, Bafra Belediyes’ i ve emeği geçenleri kutlar, vefat edenlere Allah’ tan rahmet dileriz.

Haber  Oktay ZERRİN- Bafra