AYVACIK BELEDIYESI ILKOGRETIM HAFTASI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YEREL SEÇİM ÖNCESİNDE İLKADIM İLÇE ANALİZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SİYASET

AYVACIK BELEDIYESI ILKOGRETIM HAFTASI

2018-2019 Eğitim- Öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenciler ders başı yaparak okulları, öğretmenleri ve kitaplarıyla buluştular. Ayvacık İlçe Belediyesi her zaman Eğitim alanında öğrencilerin ve öğretmenlerin yanında olmaya onlara destek vermeye gayret ediyor.  “Eğitime verdiğimiz destek geleceğimize yapılan yatırımdır” diyen Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur Belediye Başkan Yardımcısı Refahittin Şencen ile birlikte İlköğretim haftası olması sebebiyle ilçe mahallelerindeki okulları gezerek ders başı yapan öğrencilere ziyarette bulundu.  Belediye Başkanımız Mustafa Belur  Doğu Anadolu  bölgesindeki ilkokula başlayan öğrencilere sosyal proje kapsamında eğitim desteği veren iş adamı Zilhan Holding’in sahibi Mahmut Zilhan’ın Ayvacık ilçesinde ilkokula başlayan öğrencilere göndermiş olduğu çanta ve kırtasiye setini öğrencilere hediye ederek her biriyle ayrı ayrı sohbet etti.

Belediye Başkanımız Mustafa Belur “ Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz bu hafta ders başı yaparak okulları ve kitapları ile buluştular. Onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük gayretlerle İlçemizin, ilimizin ve Ülkemizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı sıhhatli bir ortamda eğitim görmeleri hepimizin gayesi. Bu nedenle Belediye olarak her zaman Eğitim alanında çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin yanında olmaya onlara destek vermeye çalışıyoruz. Gerek Belediyemizin imkanlarıyla gerekse hayırsever işadamlarımızın katkılarıyla üzerimize düşen sorumluluğu imkanlarımız ölçüsünde yerine getirmeye çalışıyoruz ve bundan sonrada üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.

Zilhan Holding’in sahibi kıymetli arkadaşım Sn. Mahmut Zilhan’a ilçemize sağlamış olduğu desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılında, okullarımız idarecileri ile öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin başarı ve heyecanlarının hayatları boyunca devam etmesini temenni ediyor, yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Dedi.