ATÖLYE MARTI’NIN YAĞLI BOYA RESİM SERGİSİ BULVAR AVM’DE… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ATÖLYE MARTI’NIN YAĞLI BOYA RESİM SERGİSİ BULVAR AVM’DE…

ATÖLYE MARTI’NIN YAĞLI BOYA RESİM SERGİSİ BULVAR AVM’DE…

Açıldığı günden itibaren sanatın her alanında birçok sergiye ev sahipliği yapan Bulvar AVM, bu kez de Atölye Martı’nın  yağlı boya çalışmalarını sanat severler ile buluşturacak.

Samsun da amatör bir ruhla çalışmalarına başlayan ve her yaş grubunun keyifle çalışabileceği bir ortam sunan Atölye Martı, sosyal ve kültürel birçok eksikliğin tamamlayıcısı olma yolunda oldukça sağlam adımlarla ilerliyor. Sadece salt yapanı değil, kitlelerin ve sınırların çok daha ötesine geçip insanlığın pozitif düşünebilmesinde rol alan sanat faaliyetleri, kişilerin arzu ve istekleri kadar kaygılarını da en masum şekilde yansıtabilmelerine olanak sağlıyor.  Bu güzel amaçlarla yetişkin grubuyla faaliyetlerine başlayan Atölye Martı, çocukların katılımı ile, daha geniş bir perspektifle çalışmalarına devam ediyor.

 

Atölye yetkilisi Demet Akman; “Çok daha güçlü ve yaratıcı nesillerin yetişmesinde Atölye Martı’nın da emeği olsun diye çok çalışıyoruz. Gelecek nesillere bırakacağımız en büyük miras, bireylerin sanatsal yaklaşımlarla gelişmelerine olanak sağlayarak, sağ duyulu ve empati yönlerinin gelişmesine katkıda bulunmak olacak. Samsun’da resim yapmayı sevdirmek ve bireysel dokunuşlarla toplumsal gelişimi desteklemek istiyoruz. Bu sebeplerle bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz ve geleneksel hale getirmeyi planladığımız bu sergi bizler için çok önemli” şeklinde açıklama yaptı.

Atölyenin Karma Yağlı Boğa Sergisinde; Demet AKMAN, Burcu ÇÖNDÜL, Ceyhan KARAGÜL KELEŞ, Yeşim Damla USTA, Gökçe KİRAZ, Şenay KATIRCI, Leyla DEMİR, Kader ÇEBİ, Nural ÇETİN GAYRETLİ, Nurcan KÖSETÜRK ve Yıldız TANRIVERDİ’nin yağlı boya çalışmaları sergilenecek.

Sergi açılışı 17 Kasım saat 15:00’de gerçekleşecek olup 17-18-19 Kasım tarihleri arasında görülebilecek. Tüm Samsunlular davetlidir.