ATLI BİNİCİLİK TESİSLERİ TAMAMLANDI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Sandıkçı’dan Çağrı

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

ATLI BİNİCİLİK TESİSLERİ TAMAMLANDI

ATLI BİNİCİLİK TESİSLERİ TAMAMLANDI

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda yapımını tamamladığımız Atlı Binicilik Tesislerini hizmete açtık” dedi.
Çarşamba şehir merkezinin 6 km güneyinde 600 dönüm alanda çalışmaları tamamlanan Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda yer alan tesislerden birisi olan Atlı Binicilik Tesisleri halkın kullanımına açıldı. Tesisleri ziyaret eden halk, binicilik faaliyetlerine yoğun ilgi gösteriyor.
BİNİCİLİK TESİSLERİ  HİZMET VERMEYE BAŞLADI
Atlı Binicilik Tesisleri ile Çarşamba’nın önemli bir spor dalına daha kavuştuğunu açıklayan Belediye Başkanı Dündar, “Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda yer alan tesislerimizi birer birer hizmete açıyoruz. Değerlerine bağlı bir belediye olarak, sosyal, kültürel ve sportif anlamda geleneklerimize, örf ve adetlerimize uygun alanlarda yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Ata sporumuz biniciliği yeni nesillere öğretmek ve bu geleneği devam ettirmek istiyoruz. Binicilik sporu, hemen her yaşta insanın yapabileceği bir spordur. Binicilik tesislerimizden ilerleyen dönemlerde fiziksel, zihinsel veya duyusal sorunu olan kardeşlerimiz, dezavantajlı gruplarımız da faydalanacaklar. Bir anlamda toplumun tüm kesimlerine sosyal hizmet verecek olan bir tesisi ilçemize kazandırdık” şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER
şokhaber.net