ATATÜRK ORTAOKULU TÜBİTAK 4004 REHBERİİMİZ BİLİM OLSUN-2 PROJESİ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

ATATÜRK ORTAOKULU TÜBİTAK 4004 REHBERİİMİZ BİLİM OLSUN-2 PROJESİ

Samsun Bafra Atatür Ortaokulu TÜBİTAK 4004 ” Rehberimiz Bilim Olsun- 2 Projesi çalışmalarına başladı.

Samsun Bafra Atatürk Ortaokulu ,TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları programı kapsamında ikinci kez destek alan Rehberimiz Bilim Olsun 2 adlı proje için çalışmalara başladı.

Samsun ili kapsamında okul bazında destek alan tek proje olan ” Rehberimiz Bilim Olsun 2 ” proje yürütücüsü Mehtap YILMAZ bu durumun büyük bir gurur yarattığını belirterek proje hakkında şunları söyledi:

” Proje; sürdürülebilir bir çevre için geri dönüşüm, atık kontrolü etkinlikleri, STEM uygulamaları, eğlenceli Fen Bilimleri ve Matematik etkinlikleri, biyomimikri,  tasarım ve görsel sanatlar gibi farklı alanlarda birçok aktiviteyle birlikte On dokuz Mayıs Üniversitesi Planetaryum, Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Laboratuvarları,Ziraat Fakültesi Bilgisayar Laboratuvarları, Nebyan Dağı, Terme Sahili ve Kuş Cennetinde yapılacak olan eğitimleri içermektedir.

Eğitimler, tüm katılımcıların aktif olduğu grup çalışmalarını kapsamaktadır. Çalışmalar, akademisyenler, alanında uzman eğitmenler, çevre mühendisi ve rehberler tarafından gerçekleştirilecektir.

5-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek projenin hedef kitlesi; Samsun ili yatılı bölge okullarında okuyan 6.sınıf öğrencileri olarak belirlenmiştir. Uygulanan etkinliklerden eğitim materyalleri hazırlanarak EBA ya yüklenecektir.

Bafra Öğretmenevi’nde konaklamalı olarak yapılacak proje sonunda öğrencilerin çalışmalarından oluşan e kitap oluşturularak pdf olarak tüm okullara gönderilecektir.

Proje bitiminden sonra proje ürünlerinin sergilendiği bir proje sergisi yapılacaktır. Proje çalışmalarından elde edilen veriler bilimsel makale ve bildiri olarak akademik çalışmalara zemin hazırlayacaktır.

Projenin başvuru sürecinden hazırlanmasına kadar her konuda destek olan okul müdür ve müdür yardımcılarımıza ,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Katipoğlu’na çok teşekkür ederiz.”

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra