Atakum’da “Engelsiz Yaşam Panayırı” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Samsun Türkiye 3. Oldu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Atakum’da “Engelsiz Yaşam Panayırı”

Bu haber 16 Ekim 2019 - 13:30 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Atakum’da “Engelsiz
Yaşam Panayırı”

Atakum Belediyesi ve eğitim kurumları iş birliğiyle Atakum’da engelsiz yaşama dikkat çekmek amacıyla “Engelsiz Yaşam Panayırı” 20 Ekim’de sanat ve spor etkinliklerine imza atacak

Atakum Belediyesi, çeşitli eğitim kurumlarıyla iş birliği yaparak, fark yaratmak ve engelsiz yaşama dikkat çekmek amacıyla 20 Ekim saat 14:00’te Atakum Belediyesi Yaşam Park’ta “Engelsiz Yaşam Panayırı” açılışı gerçekleştirilecek.

SANAT VE SPOR
ETKİNLİKLERİ
Panayırda, engelli vatandaşların sosyalleşmesinin, toplum içerisinde var olmasının ve örgütlenmesinin önündeki engelleri kaldırmanın yanı sıra engelli bireylerin bağımsız yaşayabilmelerini ve yaşamın tüm alanlarına etkin katılımını sağlamak amaçlanıyor. Eşit haklara sahip, kendine yeten yurttaşlar olarak yaşamanın yanında sosyal hayatın her alanında, sporda, sanatta ve bilimde engellerin kaldırılması hedefiyle kurulacak panayırda, “El Sanatları, Resim Sergisi, Sanatsal Aktiviteler, Sportif Faaliyetler ve İnteraktif Programlar” yer alacak. Kent dinamiklerinin göz önüne alınarak hayata geçirilecek etkinlikte, toplumun tüm kesimini bir araya getiren ortamıyla panayır kültürü yaşanacak.