Atakum’da bayram heyecanı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

Atakum’da bayram heyecanı

Atakum’da bayram heyecanı
Taşçı: Dualarımız mazlumlar için

 

Atakum Belediyesi olarak gerçekleştirdikleri bayramlaşma programında konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “En büyük duamız, mazlum din kardeşlerimizin de huzurlu bayramlar yaşaması” dedi.

 

 

Atakum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen geleneksel bayramlaşma programı, Yalı Kafe’de gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, AK Parti eski Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, mahalle muhtarları, Atakum Belediyesi Meclis Üyeleri, Atakum Belediyesi çalışanları ve çok sayıda Atakumlu vatandaşın katılımıyla gerçekleşen buluşmada, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

Ramazan ayı boyunca ilçemizde sergilediğimiz birlik ve beraberlik tablosunun bayrama da taşınarak en güzel şekilde hissedilmesinden son derece mutluyum. Bayramlar, küskünlüklerin son bulduğu, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiği önemli günlerdir. Bu yıl da Ramazan ayını huzur içerisinde tamamlayarak bayrama erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Çok şükür ki ülkemizdeki huzur ortamında Ramazan Bayramını en güzel şekilde yaşıyoruz. Ama dünyanın çeşitli coğrafyalarında Ramazan ayını ve ardından bayramı işgal altında, çeşitli işkence ve zulümlere maruz kalarak yaşayan din kardeşlerimiz de var. En büyük duamız, mazlum coğrafyalardaki Müslüman kardeşlerimizin de, bayramın güzelliklerini huzur içerisinde yaşayabilmeleridir. Bu anlamda bizim huzur ve güvenliğimiz için canını seve seve veren şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyor, tüm şehit anne ve babalarımızın ellerinden öpüyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” diye konuştu.

 

Bayramın ilk gününde Atakumlularla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Hep birlikte huzur içerisinde yaşadığımız Ramazan Bayramının ilk gününde Atakumlu hemşerilerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Bayramlar birlik ve beraberlik içerisinde yaşandıkça daha da anlamlı, daha güzel geçiyor. Bu anlamda bizleri bir araya getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ediyor, Atakum ilçesinde sağlanan örnek birlik ve beraberliğin daim olmasını diliyorum. Bizler huzur içerisinde yaşarken, dünya üzerindeki mazlum din kardeşlerimizi de unutmuyoruz. Onlar için de huzurun bir an önce temin edilmesi için dua ediyoruz. Bu anlamda mazlum coğrafyaların arkasında dimdik duran ülkemiz için 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlerin de büyük önemi var. Seçimlerde vereceğimiz desteklerle, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesine daha da güç katacağız” diye konuştu.

 

Atakum ilçesinde görev yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, “Atakum, Samsun’un yükselen yıldızı konumunda bir ilçe. Gerçekleştirilen yatırımlar, insanlarının birlik ve beraberlik içerisinde oluşuyla böyle bir ilçede görev yapıyor olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya bu güzel buluşmayı gerçekleştirdiği için ve bugün aramızda bulunan Atakumlulara bizleri yalnız bırakmayarak Ramazan Bayramını bizimle birlikte idrak ettikleri için teşekkür ediyor, bir kez daha Ramazan Bayramının hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Bayramlaşma buluşmasında vatandaşlara hitap eden AK Parti Eski Milletvekili Musa Uzunkaya da konuşmasında 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek seçimlerin önemine değinerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.