ATAKUM POLİKİNLİĞİ 1 YAŞINDA! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

ATAKUM POLİKİNLİĞİ 1 YAŞINDA!

ATAKUM POLİKİNLİĞİ 1 YAŞINDA!

15 Ocak 2018 tarihinde hizmete giren SBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Polikliniğine Atakumlular büyük ilgi gösterdi.
Hizmete girmesinin üzerinden 1 yıl gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen merkezde 165 bini ayaktan poliklinik hastası; 70 bini de diş ünitlerine başvuran hasta olmak üzere 235 bin hastanın tedavisi yapıldı.
Atakum’a bir hastane hüviyetinde hizmet veren polikliniğin 1. yaşı Sağlık İl Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim V. Uz. Dr.Eda Türe, hastane yöneticileri ve poliklinikte görev yapan tüm sağlık çalışanlarıyla birlikte pasta kesilerek kutlandı.
Yapılan kutlamadan sonra kısa bir konuşma yapan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Atakum Polikliniğinde 14 poliklinik ve Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine bağlı 10 diş ünitiyle başlattıkları sağlık hizmetini kısa zamanda 18 poliklinik ve 20 diş ünitine çıkardıklarını; böylece Atakum Bölgesinde kamu sağlık hizmeti anlamında önemli bir boşluğu doldurarak bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmayı hedeflediklerini; 1 yılda merkezin gerçekleştirdiği 235 bin muayenenin de bunun başarıldığının en önemli göstergesi olduğunu söyledi.
Bu başarıda büyük payı olan ve polikliniğin farklı birimlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına teşekkür borçlu olduklarını ifade eden Sağlık Müdürü Oruç, poliklinikten çok bir hastane hüviyetinde hizmet veren merkezde kilo problemi yaşayan ve daha sağlıklı bir yaşama adım atmak isteyen tüm vatandaşlarımız içinde bir Obezite Merkezi açtıklarını bu merkeze de Atakum bölgesinde oturan tüm Samsunluları davet ettikleri söyledi.