ATAKUM DUYUYOR, « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ATAKUM DUYUYOR,

TÜRKİYE SAĞIRLAR MİLLİ FEDERASYONU GENEL KURULUNDAYDI
Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Tugay Kurtgözlü, 7 Aralık’ta İstanbul’da yapılan Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu Genel Kurulu’na yönelik açıklamalarda bulundu.

Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü olarak 2015 yılından bu yana işitme engellilerin sorunlarının çözümü için gerek yerel yönetimler gerekse ulusal alanda işbirliğine önem vermekteyiz.
Ulusalda bulunan işitme engelliler ve bu alanda çalışma ortaya koyan sivil toplum örgütleriyle yakın temaslarda bulunmakta bu anlamda devlet nezdinde resmi olarak muhatap sayılan, 60 yıla yakın sağır bireylerin hak temelli mücadelesine katkı sağlamış ve kamu yararına çalışmalar yürüten Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu genel kurulunda Samsun’u temsil etmekteyiz.
7 Aralık’ta İstanbul’da 138 delegenin bulunduğu Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu’nun Olağan Genel Kuruluna Samsun’u temsilen katıldık. Sağır camiasının hak mücadelesinde dev bir çınar olan ve içerisinde büyük bir tarih, büyük bir mücadele barındıran Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu’nu daha ileri taşımak adına iki adayın yarıştığı genel kurulda, geçmişteki başkanlarımızdan devraldığı bayrağı bundan sonra da kararlılıkla zirveye taşıyacağına inandığımız çoğunluğun desteğini alarak başkan olmaya hak kazanan İsmail Tek’e ve yönetim ekibine başarılar diliyoruz.
Başta Sayın Ercüment Tanrıverdi olmak üzere geçmiş dönemlerde sağır camiasına hizmet etmiş tüm başkanlarımıza verdiği emekler için teşekkür ederiz.