Atakum Belediye Başkanı, Deveci: Dayanışmamızı Kurban Bayramı’nda da sürdürelim « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Atakum Belediye Başkanı, Deveci: Dayanışmamızı Kurban Bayramı’nda da sürdürelim

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci:

Dayanışmamızı Kurban

Bayramı’nda da sürdürelim

 

Başkan Cemil Deveci:

Birliktelik ile sağlıklı

yarınları inşa edebiliriz

 

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci:

Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerini

sevindirmenin önemini unutmayalım

 

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, yayınlandığı yazılı mesaj ile Kurban Bayramı’nı kutladı. Dini vecibelerini pandemi koşulları altında gerçekleştirecek olan Atakumluların yaşamını kolaylaştırmak için belediye tarafından yapılan çalışmaları da hatırlatan Başkan Deveci mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Atakumlular, dostluk ve kardeşlik duyguları ile bizleri bir araya getiren Kurban Bayramı’nı pandemi koşulları nedeniyle mesafeli bir şekilde kutlayacağız. Sağlığımızı koruyabilmek için uygulanan kurallar doğrudan kucaklaşmalarımıza engel olsa da bu durumu toplumsal dayanışmamızı artırarak telafi edeceğiz. Tüm hemşehrilerime, Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerini sevindirmenin büyük önem taşıdığını bir kez daha hatırlatmak isterim. İçinde bulunduğumuz zor dönemde işinden, aşından olmuş Atakumlular için kurduğumuz dayanışma köprüsü ile elimizden gelen desteği sağlamaya çalıştık. Kurban Bayramı da bu dayanışmayı devam ettirmek ve komşuluk hukukuna sahip çıkmak için önemli bir dönem olacak. Bu bayramda ortaya koyacağımız birliktelik ile sağlıklı ve mutlu yarınları hep beraber inşa edebiliriz.

 

‘BARIŞ VE KARDEŞLİK GETİRMESİNİ DİLİYORUM’

Çalışma arkadaşlarımla birlikte Atakumluların pandemi döneminde dini vecibelerini yerine getirirken zorlanmamaları için bazı çalışmalar gerçekleştirdik. Belediyemize ait kurban satış alanını pandemi koşullarına uygun hale getirdik. Kurbanlık alışverişlerinde alıcı ve satıcıyı olabildiğince birbirinden uzak tutmayı hedefleyen E-Kurban Pazarı’nı kurduk. Yurttaşlarımızın Atakum’daki kurban kesim alanlarına kolayca erişim sağlayabilmeleri için 11 farklı noktayı dijital harita haline getirdik. Kentimizdeki temel hizmetleri yürüten mesai arkadaşlarımız Kurban Bayramı süresince sizlerin yanında olacak. Kurban Bayramı’nın ülkemize, milletimize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum.