Aşırı sıcaklarda cildinize dikkat edin « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Aşırı sıcaklarda cildinize dikkat edin

Büyük Anadolu Hastanesi’nden aşırı sıcak uyarısı

Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesi doktorlarından Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye) Uzmanı Dr. Fikret Kaya, “sıcak havaya bağlı olarak vücudumuzda oluşan cilt renklenmeleri ve lekeler mutlaka dikkate alınması gereken bir sağlık sorunudur” dedi.

Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye) Uzmanı Dr. Fikret Kaya, sıcak havalarda terlemeyle yada aşırı güneş ışığına maruz kalmadan ötürü vücudumuzda oluşan renklenmeler ve lekelerin bazı durumlarda dikkate alınması gereken bir sağlık sorunu olduğunu belirterek mutlaka bir uzman doktor tarafından görünmesi gerektiğini söyledi.

YOĞURT SÜRMEYİN

Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye) Uzmanı Dr. Fikret Kaya, “Yaz mevsiminin yaşadığımız şu günlerde sıcaklar tüm hızıyla devam ediyor. Cildinizde meydana gelen renk değişikliğinin birçok nedeni olabilir. Bu endişe edilecek bir durum olmayabilir fakat mutlaka bir uzman doktor tarafından görülmesi gereken bir durumdur.

Bunun yanında hastalarımızdan gelen şikayetlerde, denize gittiklerini ve yüzlerinin ve omuzlarının kıpkırmızı olduğunu yoğurt sürdüklerini geçmediği gibi sözler duyuyoruz. Bu ve bunun gibi durumlarda da acilen bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekmektedir.” dedi.

GÜNEŞ YANIĞI UYARISI

Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye) Uzmanı Dr. Fikret Kaya, ‘’Yoğun güneş ışığına uzun süre korunmasız maruz kalınması ile ortaya çıkan doğal bir deri reaksiyonu olan güneş yanığına da dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Cildiye Uzmanı Dr. Fikret Kaya, “Yoğun güneşe maruz kalan cildimiz de kızarma, acıma, şişme, ağrı gibi sağlık sorunları ortaya çıkar. İleri vakalarda deride su toplama olur. Acısı birkaç günde geçse bile güneş yanığı, uzun vadede cilt yaşlanmasını ve deri kanseri riskini arttıran en önemli risk faktörlerinin başında geldiğini de hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

Aşırı sıcaklarda cildinize dikkat edin

Aşırı sıcaklarda cildinize dikkat edin Büyük Anadolu Hastanesi’nden aşırı sıcak uyarısı Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesi doktorlarından Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye) Uzmanı Dr. Fikret Kaya, “sıcak havaya bağlı olarak vücudumuzda oluşan cilt renklenmeleri ve lekeler mutlaka dikkate alınması gereken bir sağlık sorunudur” dedi. Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye) Uzmanı […]