‘Anadolu Mektebim Erkek Yaz Kampı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Vali Osman Kaymak, Anadolu Mektebim tarafından, 08-12 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen ve Türkiye’nin çeşitli illerinden 19 Mayıs ilçesi Nebiyan Doğa ve İzcilik Kampı’na gelen öğrencilerin bir arada olduğu ‘Anadolu Mektebim Erkek Yaz Kampı’ açılış programına katıldı.
        Yeni arkadaşlarla tanışmak, birbirini daha iyi anlamak, mensubiyet duygusunu geliştirmek ve kendini hayata hazırlamak amacıyla düzenlenen Anadolu Mektebim Erkek Yaz Kampı’nın açılış konuşmasını yapan Anadolu Mektebim Kurucusu ve Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü “Anadolu Mektebi gönüllü bir faaliyettir. Sadece çocuklarla kısa vadede ani bir söz söyleyerek, hadin diyerek değişmelerini bekleyemeyiz. Ama emek verirsek, gayret edersek, onlara samimiyetimizi ortaya koyarsak o insanlarının büyüklerinin ve ebeveynlerinin irfanlı yolunda sağduyulu, bu memleket meselelerine çok iyi hazırlayacaklarına inanıyorum.” dedi.
        Vali Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Bizim gerçekten iradesini ve yeteneklerini, ülkesinin menfaatlerini doğru kullanacak gençlere ihtiyaçları var. Onun içinde bilim ve tekniği kullanan geleceğini ve geçmişini iyi bilen gençler yetiştirmemiz çok önemlidir.  Gerçekten çocuk yetiştirmek ailelerin ve toplumun en büyük sorunu bu konuda doğru bir seçeneği bulabilirsek o zaman yarınlardan emin olabiliriz.
        Şimdiki gençler kitap okumuyor. Kitap okuyan cep telefonu ve bilgisayarın esareti altında, neyle ilgilendiğini de tam anlamıyla bilemiyoruz. Bu anlamda bizlere doğruyu gösterecek milli manevi değerlerle geleceğini kuşatan bütün dünyadaki oyunları çok iyi gören bir gençliğin yetişmesi çok önemlidir.  İnsanlar kendilerini diyaloglarıyla karşısındakine kabul ettirir değer alırlar. İnsanlar kıyafetiyle karşılanır kişiliğiyle uğurlanır. Kişilikte tabi ki birikimle oluyor.
        Sizlerin bu programda alacağınız eğitimlerle alacağınızı düşünüyorum. Bu programın sizin hayatınıza yön veren ülkemizin geleceğinde iz bırakan çığır açan gençler olmanız temennisiyle, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.
        Daha sonra Valimiz Sayın Osman Kaymak, söyleşi programının ardından öğrencilerle birlikte yemek yedi.
        Valimiz Sayın Osman Kaymak, Anadolu Mektebi faaliyetine kamp ateşinin etrafında Türkiye’nin 23 şehrinden 17 öğretmen, 68 lise ve üniversite öğrenci ile bir araya gelerek, sohbet etti ve spor etkinliğine katıldı.
        ‘Anadolu Mektebim Erkek Yaz Kampı’ açılış programına ayrıca, Ondokuz Mayıs Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen katıldı.

‘Anadolu Mektebim Erkek Yaz Kampı

Vali Osman Kaymak, Anadolu Mektebim tarafından, 08-12 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen ve Türkiye’nin çeşitli illerinden 19 Mayıs ilçesi Nebiyan Doğa ve İzcilik Kampı’na gelen öğrencilerin bir arada olduğu ‘Anadolu Mektebim Erkek Yaz Kampı’ açılış programına katıldı.         Yeni arkadaşlarla tanışmak, birbirini daha iyi anlamak, mensubiyet duygusunu geliştirmek ve kendini hayata hazırlamak amacıyla düzenlenen Anadolu Mektebim Erkek Yaz […]