AMAN DİKKAT.. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

 AMAN DİKKAT..

Bu haber 16 Temmuz 2021 - 11:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 AMAN DİKKAT..

Yazın gelmesi ile birlikte havalar ısındı ve her yer adeta cıvıl cıvıl eskiye özlem ile  dönüş mutluluğu başladı.

ve bunun yanın da ayrıca pandemi için alınan olağanüstü kararlar  1 Temmuz itibarı ile normale dönüşün  stardı da  verilmiş oldu.

Stard verilmesine verildi de  da fakat  pandemi tam bitmedi ki konunun uzmanlarının yapmış olduğu önemli açıklamalarda asla önlemlerden vazgeçilmemesi konusunda ciddi uyarıları devam ediyor çünkü pandemi illeti daha tam anlamı ile bitmedi vatandaşlarımızın aynı ciddiyet ve hassasiyetle pandemi kurallarını ilk günkü gibi aksatmadan devam edilmesi Ailemiz ve sevenlerimiz açısından çok önemlidir.

Yine hiç aksatmadan hijyen kurallarına devam etmek mecburiyetindeyiz MESAFE,HİJYEN,MASKE olmasa olmazımızdır özellikle kafeler,kahvehaneler,eğlence yerleri,Avm ler,piknik  alanları,deniz kenarları  ve özellikle kalabalık yerlere mecbur kalmadıkça gitmemeliyiz gidilecek ise mesafe kurallarını unutmadan ve tam uygulayarak kendi önlemimizi kendimiz almalıyız.

AŞI…

Son günlerde aşı kampanyası bütün Türkiye de olduğu gibi Samsunda da yaşamış olduğumuz her alanda ve her yer de sıraya girmeden kolaylıkla vatandaşlarımıza uygulanmakta olup her vatandaşımızın rahatlıkla aşılarını yaptırmaları elzem olmuştur.

Özelikle aşısını ihmal eden şehirlerde Vaka sayısı artış göstermektedir anlaşılır gibi değil neden ve niçin aşı kampanyasına tam anlamı ile iştirak edilmez pes doğrusu.

Yarınlar da sevdiklerimizi Pandemi den kaybetmemek için aşımızı olalım tedbirimizi alalım takdiri Allah’a bırakalım özellikle yazımın başında da anlatmaya çalıştığım içerisinde bulunduğumuz yaz ayların da her zamankinden daha sıkı ve daha titiz önlemlerimizi alarak hep beraber pandemi illetinden birlikte kurtulalım.

AMAN DİKKAT,Kendi önlemimizi kendimiz alacağız dikkatli uyarıcı olacağız gevşemeden yılmadan mücadele ederek kendi hayatımızı ve sevdiklerimizin hayatlarına önem vererek hep birlikte korunacağız.

Samsun da hemen hemen bütün caddeler de yine maskelerimizi kolumuza takma alışkanlığı tekrar başlamış ve yine bütün merkezi yerler de özelikle kalabalık merkezler de maske takılmadığı gözlenmekte olup yetkililerin bu gidişata acil bir önlem alması kaçınılmaz olacaktır.

Aksi takdir de son pişmanlık fayda vermez duyarlı ve istikrarlı bir şekil de usanmadan ve yılmadan üç kurala uymalıyız (MESAFE,HİJYEN,MASKE)

Bu arada can siper hane pandeminin en başından bu zamana kadar hayatlarını ortaya koyarak mücadele eden başta bütün

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA

Ve  emeklerini esirgemeyen her kese gönülden Teşekkür ederim.

 

KURBAN BAYRAMI..

Sevdiklerimizle hep birlikte mutlu ve huzurlu bir şekilde idraki ile sevinç duyduğumuz bu ulvi günlerde her kese Sağlıklı pandemisiz ve paylaşmayı ilke edinmiş bayramlar diliyorum.

 

Saygılarımla