AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare

Bu biyografi 27 Kasım 2019 - 10:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare

BİZİM YÖNETECEĞİMİZ AK PARTİ UMUT OLACAK, ÇARE OLACAK, VATANDAŞI İLE BARIŞIK OLACAK!

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Deniz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kahvaltı programında konuşan AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, “2001 Yılında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diye yola çıkan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başlattığı bu hareketin bir ferdi olmaktan duyduğum onur ve şerefi ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti;

KURUCU İL YÖNETİM KURULU ÜYESİYİM

2001 Yılında AK Parti Samsun İl teşkilatının Kuruluşunda Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almış bir kardeşinizim.

Dolayısı ile Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşlığı yapmış olmanın onur ve gururunu taşıyorum.

BU NEDENLEDİR Kİ,

AK Parti Bizim Sevdamız,

AK Parti Bizim Aşkımız,

AK PARTİ BİZİM İLK GÖZ AĞRIMIZDIR

2001 Yılından günümüze kadar, Birçok engelleme çabalarına maruz kalmış partimizin, ortaya koyduğu,  Yeni Türkiye vizyonu için, çok çapa sarf etmiş, gecesini gündüzüne katmış AK Sevda’nın tüm fertlerini hayırla yad etmeyi borç biliriz.

Hepsinden önemlisi, Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 2023 hedefleri için hepimize düşen sorumluluğun farkında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bu hedeflere varmak için hiç şüphe yok ki, 2023 Seçimleri hayati önem arz etmektedir.

Öncelikle 2023 seçimlerine giden bu yolda, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hem Genel Başkan, hem de Başkan olarak AK Parti’mizin başına geçmesi ile başlayan süreç, Bir Yenilenmenin, Bir tazelenmenin başlangıcı olan bir süreçtir.

Bu süreç, Anayasa değişiklik referandumunda Evet Oylarının oranı ile doğru orantılı olarak hızlanmış ve Sayın Cumhurbaşkanımızın son dönemdeki çalışmaları ve açıklamaları ile yeni bir hal almıştır.

Bu yeni hal hepimizin malumu olduğu üzere AK Parti Kongre Sürecidir.

Bu sürecin İlimiz, Bölgemiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Türkiye 15 Temmuz alçak darbe girişimi ile maruz kaldığı, iç ve dış tehditler ortada iken, AK Partimizin bu süreçte göstereceği perfonmans ve 2023 seçim sonuçları daha fazla hayati önem taşımaktadır.

AK PARTİ DÜŞERSE, TÜRKİYE DÜŞER

Çünkü AK Parti demek Türkiye demektir. AK Parti’nin yara alması ve zayıf kalması demek Türkiye’nin yara alması ve zayıf düşmesi demektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi;

Türkiye düşerse Kudüs düşer,

Türkiye düşerse Musul Kerkük düşer,

Türkiye düşerse Bosna düşer,

Türkiye düşerse Filistin düşer.

AK Parti Düşerse, Türkiye düşer,

Dünya Mazlumlarının gözü kulağı olan Türkiye düşer,

İslam Dünyasının son umudu olan Türkiye düşer.

Buradan hareketle, AK Parti’nin her bir ferdinin bu bilinçle hareket etme mecburiyeti vardır.

AK Parti’nin Teşkilatlarında görev alan her bir kardeşimizin de bu düşünce içinde olması gerektiği kanısındayız.

AK Parti Davası’nın kuruluşundan itibaren,  Dünyevi hiçbir karşılık beklemeden, tamamen Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda, ilk günkü aşkla, ilk günkü teşkilat yapılanması ile ilk günkü teşkilat çalışmaları ile yeni bir başlangıç yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Yaygın olan kanaatle, AK Parti Teşkilatlarında, fabrika ayarlarına geri dönmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Halkımızla iç içe, Sivil toplum kuruluşları ile omuz omuza, Muhtarlarımızla gönül gönüle bir teşkilat yapılanmasının zorunluluğunun hepimiz farkındayız.

Halkın gücünün üstünde bir güç tanımayan bir teşkilat yapılanmasına olan ihtiyaç ve beklenti ortadadır

Metal Yorgunluğunun en fazla hissedildiği bir dönemde, Teşkilatların yenilenmesinin ve Güncellenmesinin gerekliliği ortadadır.

Samsun’umuzda 2001 Yılında ortaya koyduğumuz çalışma, azim ve gayretlerimizi,  AK Parti Samsun İl ve İlçe Teşkilatlarına yeniden yansıtmak zorundayız.

AK Parti, İlçe ve Mahalle Teşkilatlarının tüm hücrelerinin yenilenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Halkımızı her şeyin üstünde gören bir hareketin, bu anlayışı her kademede halkımıza hissettirmesi gereği ortadadır.

Bu durumu göz önüne alırsak, halkımızın her bir ferdine kapıları sonuna kadar açık olan bir teşkilat yapılanması için, 2001 ruhunu yeniden ortaya koyan teşkilat yapılanması için;

Bekleten değil, bekleyen,

Özleten değil, özleyen,

Yük olan değil, yük alan.

Sorgulanan değil, güvenilen,

Şüphe duyulan değil, güven veren bir teşkilat için,

Sayın Cumhurbaşkanımızın yükünü hafifletmek için,

AK Parti Samsun İl Başkanlığına Aday Olduğumuzu açıklıyoruz.

Ya Yol Açacaksınız, Ya Yol Vereceksiniz. Ya da Yoldan Çekileceksiniz.

Bizim yöneteceğimiz AK Parti Teşkilatlarında, gençlerimizi yönetimlere dahil edeceğiz.  Gençlerimizin siyasette yer bulmasını sağlayacağız. Gençlerimize öncelik tanıyacağız.

KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ

Geleceğimizi bırakacağımız genç kardeşlerimize güvendiğimizi göstermek için,

AK Parti Samsun il ve İlçe Yönetimlerinde Gençlerimize görevler vererek,  teşkilatlarımızı gençlerimizle birlikte yöneteceğiz.

Genç kardeşlerimizin sorunlarına kalıcı çözümler üreteceğiz.

Bizim yöneteceğimiz AK Parti’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Bizim yöneteceğimiz AK Parti Umut olacak, çare olacak, vatandaşı ile barışık olacak.

Ahde vefayı öne çıkararak, geçmişte teşkilatlarda görev almış tüm kardeşlerimizin tecrübelerinden faydalanma fırsatlarını yakalayacağız.

Bu süreçte Samsun İl kongremizin Hayırlara Vesile Olmasını temenni ediyorum.

MEHMET TEYYARE ÖZGEÇMİŞ

1959 Yılında Terme ilçesi Evci Mahallesinde doğdum.

İlk ve Ortaokulu Evci Mahallesinde bitirdim. Lise tahsilimi Ünye Ticaret Meslek Lisesinde tamamladım.

İstanbul Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümünden Mezun olduktan sonra,  37 yıldan beri icra etmekte olduğum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik faaliyetime başladım.

Mali Müşavirlik mesleğimi hala icra etmekteyim.

Evliyim. Sercan ve Serkan isimli İki erkek Evladım vardır.

Çeşitli Dernek ve Vakıflarda Başkan ve Yönetici olarak görevlerde bulundum.

Ayrıca, Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Üyesiyim.

AK Parti Samsun Kurucu il Yönetim Kurulu Üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konya Büyükşehir Zabıtası Şeb-i Arus Öncesi Denetimlerini Sıklaştırdı

KONYA BÜYÜKŞEHİR ZABITASI ŞEB-İ ARUS ÖNCESİ DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Hazreti Mevlana’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri esnasında Konya’da yaşanacak ziyaretçi yoğunluğu sebebiyle dilencilere yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler ayrıca Mevlana civarındaki lokanta, restoran ve işletmelerde de hijyen, etiket ve fahiş fiyat kontrolleri yapıyor.Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı, 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Hazreti Mevlana’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Trenleri öncesi denetimlerini sıklaştırdı.Törenler dolayısıyla şehir merkezinde oluşacak ziyaretçi yoğunluğunda herhangi bir sorun yaşanmaması adına önlemlerini artıran K…

Selçuklu 2. el pazarı açıldı

Kullanılmayan Eşyalar Ev Ekonomisine Katkı SağlayacakSELÇUKLU 2.EL PAZARI AÇILDISelçuklu Belediyesi tarafından Yazır Kapalı Pazar alanına kurulan Selçuklu 2 El Pazarı’nınresmi açılışı yapıldı.Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Sıfır atık kapsamında ikinci el pazarınaokulları da dahil eden ilk belediyeyiz” dedi.Sıfır atık çalışmalarıyla takdir toplayan Selçuklu Belediyesi örnek çalışmalarına Yazır Kapalı Pazaralanına kurulan Selçuklu 2 El Pazarı ile bir yenisi daha ekledi. Tüketim çılgınlığını aza indirecek ve aynızamanda ev ekonomisine katkı sağlayacak olan Selçuklu 2.El Pazarı’nın resmi açılışı gerçekleştirildi.Selçuklu ikinci el pazarında 191’i şahsi 14’ü okul standı olmak üzere toplam 205 stant bulunuyor.Başkan…

İzmir’in Avrupa şampiyonu takımı kupayı Başkan Soyer’e teslim etti

İzmir’in Avrupa şampiyonu takımı kupayı Başkan Soyer’e teslim ettiYeni hedef dünya şampiyonluğuİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, LEN Kadınlar Challenger Kupası’nı kazanan şampiyon sutopu takımının oyuncularıyla bir araya geldi. Şampiyonluk kupasını kaptan Kübra Kuş’tan teslim alan Başkan Tunç Soyer, “Sizden hep daha fazlasını bekleyeceğiz. Dünya şampiyonluğu istiyorum” dedi.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, tarihinde ilk kez Avrupa kupalarına katılan ve şampiyonluk kupasıyla dönen İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sutopu kadın takımını ağırladı. LEN Kadınlar Challenger Kupası’nı kazanan takım şampiyonluk kupasını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’e takdim etti.Egemenlik Evi’n…

Büyükşehir Ev Sahipliğinde Engelsiz Yaşam Platformu Toplandı

Büyükşehir Ev Sahipliğinde Engelsiz Yaşam Platformu ToplandıMuğla Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Engelsiz Yaşam Platformuüyeleri engelli bireylerin yaşadığı sorunlara çözüm bulmak için bir arayageldi.Muğla Büyükşehir Belediyesi çatısı altında 2019 yılında kurulan EngelsizYaşam Platformu üyeleri engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak,engellilerin sorunlarına ortak çözüm bulmak için Türkan Saylan Çağdaş YaşamMerkezi’nde bir araya geldi. Toplantıya Muğla il sınırları içinde faaliyetgösteren 21 sivil toplum, 24 kamu kuruluşundan 92 temsilci katıldı.Muğla Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Engelsiz YaşamPlatformu toplantısında il genelinde engelli bireylerin yaşadıkları sorunlar, kamukurumlarından beklentileri ilgilileri…

Kuzey Metro hattında devir protokolü imzalandı

Başkan Büyükakın’ın müjde olarak duyurduğu Kocaeli Kuzey Metro HattındaBüyükşehir ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında devir protokolüimzalandıKuzey Metro hattında devir protokolü imzalandıKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın kentin kuzeyindeyapılacak metro hattına yönelik geçtiğimiz günlerde verdiği müjdeli haberinardından yeni bir gelişme yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile KocaeliBüyükşehir arasında projeye yönelik devir protokolü imzalandı. Protokolkapsamında her iki kurumun yetki ve çalışma alanları belirlendi. Büyükşehir’inaltyapı ve gerekli durumlarda kamulaştırma desteği vereceği Kocaeli KuzeyHafif Raylı Sistem Hattı 1 Aşama projesinde üst yapıdaki imalatları Bakanlıkgerçekleştirecek. Proto…

Başkan Abdullah Özyiğit’ten Yenişehirli gönüllülere teşekkür

Başkan Abdullah Özyiğit’ten Yenişehirli gönüllülere teşekkürMersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Dünya Gönüllüler Günü’nde Yenişehir YaşamGönüllüleri ve Yenişehir Gönüllüleri ile bir araya geldi. Başkan Özyiğit, sosyal sorumluluk projeleri veçalışmalarıyla Yenişehirli vatandaşlara verdikleri desteklerden dolayı gönüllülere teşekkür plaketiverdi.Başkan Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde özveriyle çalışmalar yürütenYenişehir Yaşam Gönüllüleri ve Yenişehir Gönüllüleri’nin Dünya Gönüllüler Günü’nü kutladı.Gönüllülere teşekkür plaketlerini veren Başkan Özyiğit, “6 Şubat depremlerinin ardından gönüllüğünve dayanışmanın ne kadar kıymetli olduğunu gördük. Yüzlerce gönüll…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ