AİLE DANIŞMANI HASRET KAYA ALEMDAR’dan ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Sandıkçı’dan Çağrı

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

AİLE DANIŞMANI HASRET KAYA ALEMDAR’dan ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

AİLE DANIŞMANI HASRET KAYA ALEMDAR’dan ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Samsun İlkadım’da Aile Danışmanı olan ve tüm Samsun’a hizmet veren Aile Danışmanı Hasret Kaya ALEMDAR, Aile Danışmanlığı ile ilgili öemli açıklamalarda bulundu.

” Aile Danışmanlığı nedir ?

Evrendeki tüm maddenin kimyasal ve fiziksel niteliklerini taşıyandan küçük yapı taşı olan atom(eycik) Yunanca’daki” bölünemez “anlamına gelen atamostan türemiştir. Bu bölünemez anlamına gelen atom fikrimce en küçük toplum birimini oluşturan aile kavramı ile benzerlik taşır.

Aile geçmişten günümüze değişim ve gelişim göstermiştir. Sahip olunan temelde , dönemin sürdürülebilir şartları , bireylerin beklentileri doğrultusunda şekillenmiştir .

Bireylerin ihtiyaçlarından doğan iletişim becerisi , aile birliği kurmayı doğurmuştur. Oluşuma hazırlanan aday aile bireyleri , hazırlık sürecinde beklentileri , hedefleri , alınacak sorumlulukları doğru planlamak adına aile danışmanlıklarına başvurabilirler.

Evlilik kurulumu gerçekleşmiş bireylerin yaşamış olduğu iletişim bozukluğu ve kopukluğu , çocuklarıyla yaşamış olduğu ebeveyn çatışmaları konuları aile danışmanlığı hizmeti içerisinde yer alır.

Evliliğin sonlandırılması kararı ile sürecin doğru planlanması sahip olunan çocukların bu sürece hazırlanması , tarafların medeni şekilde kurulumunu gerçekleştirdiği evliliği medeni şekilde sonlandırılması bu alandaki konulardandır.

Aile danışmanlığı alanında ilerlemeyi tercih etmemdeki asıl etken ; kendi çekirdek ailemi kurduktan sonra bilimsel bilgi niteliği kazandırmış olmasıdır . Bilgi öğrenilerek kazandırıldığı üzere yaşanmışlıklarla da kanıt değerinde öğreti sağlar.

Aile danışmanlığı aileye imkan tanıyacak en değerli hediyedir . Oluşumu planlamak , ailenin renklerini, seçimlerini bir pakette toplamak , o paketin açıldığı an herkesin beğenisini kabul görmek bir aile danışmanının hedefini taşır.”

Aile Danışmanı Hasrret Kaya ALEMDAR; İsmail ALEMDAR ile evli olup, Asel Burçe ALEMDAR adında bir kızı var.

Haber:  Oktay ZERRİN- Samsun