“AHTAPOT”UN KOLLARI, BİRER-BİRER BUDANDI!.. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

     “AHTAPOT”UN KOLLARI, BİRER-BİRER BUDANDI!..

DEREBAHÇELİ/ALİ KAYIKÇI       

                                     “AHTAPOT”UN KOLLARI, BİRER-BİRER BUDANDI!..

 

S

aygıdeğer Okuyucularımız!..

“Cenâb-ı Allah”ın “Kur’ân-ı Kerîm”i ile haber verdiği o malûm“Keferetülfecereh”ler o,  “İşte onlardır o kefere-i fecere (kâfirler, fâcirler)”(Abese Sûresi, âyet 42) toplulukları;  şeytân-ı lâin ile birlikte,  el-ele, kol-kola çalışmalarına devam etmekte, öbür taraftan da hayr’a, iyiye, güzele ve Rabbimizin rızâsına yönelenler de var güçleriyle bunlara karşı koymayı sürdürmektedirler.

İşte bunların son örneği de Türkiye Gazetesi”nin 3 Ağustos 2020 günlü nüshasından duyurduğu bir haberle bizlere “Kurban Bayramı”nın son gününde, âdeta yeni bir sevinç daha yaşatangelişmeyle başlamış ve bu haberde  “Etkisiz hâle getirilen bu teröristlerden birinin, İçişleri Bakanlığının Terörden Arananlar Listesi’de 500 bin lira ödüllü ‘Gri Kategoriden Sefkan Mardin kod adlı Ferhat Ateş’ olduğu belirlendi” denilmesi olmuş bunun ardından da  “Temmuzda 106 Terörist Etkisiz Hâle Getirildimüjdesi gelmiş idi.

Sonrasında ise “İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada; bu yılın ilk 7 ayında, 64’ü üst düzey olmak üzere 474 terörist yakalandı. Yılın ilk 7 ayında imha edilen sığanak ve depo sayısı 455 iken, operasyonlarda 421 tane silâh, 202 mayın, 291 tane el bombası, 23 ton 104 kilo patlayıcı madde ve 60.560 adet çeşitli çaplarda mühimmat ele geçirildi.  TSK’dan yapılan bir açıklamada da; Kuzey Irak’ta üst üste yapılan Kıran, Kapan ve Pençe operasyonlarıyla PKK’ya büyük darbe indirildi. Bölgede TSK tarafından kurulan 7 üs bölgesi sayesinde, hem teröristlerin yeniden o bölgelere yerleşmeleri engellenirken hem de sınırın diğer tarafındaki statejik noktalar ele geçirildi. Bu sayede binlerce PKK’lı terörist etkisiz hâle getirilirken, teröristlerin sınır hattından Türkiye içine sızmalarının da önüne geçildi.” (Basın: 12.08.2020)haberleri, bu sevinçlere sevinç katmıştı.

Akabinde ise Van’ın Çatak bölgesinde 500 bin lira ödülle Gri Liste’de aranan “Destan” kod adlı “Belyan Bozyiğit”, “Kırmızı Liste”den PKK’nın sözde Hakurk Eyalet Sorumlusu “Agit Garzan” kod adlı “Murat Kalko” ileBitlis kırsalında etkisiz hâle getirilen 3 teröristten birinin yine Gri Liste’de aranan “Sultan Oruç” olduğunun vurgulanması, 18 Ağustos tarihinde ise“Yeni Akit Gazetesi Köşe Yazarı Sn. Sabri Balaman”ın “Iraklı Generaller PKK’ya Kalkan Oluyor” başlıklı yazısında “…İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı 10 milyonluk kırmızı listede aranan Heval Agit kod adlı İran uyruklu terörist Ali Novruzi öldürüldü. Novruzi, PKK’nın tepe isimlerinden ve İran’la yakın ilişkisi bilenen Cemil Bayık’ın yardımcısı ve postacısı olarak biliniyordu.”ifadeleriyle duyurduğu gelişmeler,  bizi oldukça mutlu etti.

Ankara Muhabiri Ebru Karatosun”un verdiği ve bütünüyle özetlediği bu müspet gelişmelerle ilgili haberde (Bkz: Türkiye Gazetesi-19.08.2020, s. 8)şunlar denilmekte idi: “Güvenlik güçlerinin nokta atışı operasyonlarıyla bugüne kadar, 403’ü terörden arananlar listesinde bulunan, toplam 605 sözde üst düzey terörist etkisiz hâle getirildi. Bunlardan 32’si kırmızı, 26’sı mavi, 30’u yeşil, 61’i turuncu ve 309’u gri kategorideydi. Bu yıl etkisiz hale getirilen üst düzey terörist sayısı 60. Bunlardan 3’ü 10 milyon TL. ödülle kırmızı listede yer alırken, 1’i mavi, 15’i turuncu ve 36’sı da gri kategoride yer alıyordu. Bunlar arasında sözde Şenyayla sorumlusu Erdal Tekay, sözde Amed Eyaleti Dorşin Gücü sorumlusu Musa Kalkan ile PKK/KCK önderlik komitesi ve yürütme konseyi üyesi Nazife Bilen de bulunuyordu. Ayrıca, geçtiğimiz günlelrde hava destekli yapılan operasyonda (…) Sultan Oruç, etkisiz hâle getirilmişti.”

Bize âdeta “bayram içrebayram” yaşatan,  sevinçten sevince gark eyleyen bu siyasî-sosyal gelişmeler;  dökülen kanların öcünün misliyle alınması ve iç-dış destekli hainlere yaptıklarının birer-birer ödetilmesi…  haberleri; bizi bizden aldı ve aşağıdaki mısraları yazdırdı:

Diyoruz ve bu destan/şiirimizle Sizleri başbaşa bırakıyoruz. Kalbî sevgi ve saygılarımızla…

= = = * = = =

Heval Agit”: “Novruzî”, “Agit Garzan”: “…Kalko”lar;

Birer-birer “nallandı”, “Cehîm”lere yollandı!

“40 yaşında Ahtapot”, “50 bin can”a kıydı;

“Ahtapot”un kolları, birer-birer budandı;

“PKK’nın Bayrağı”, “Soylu” eliyle solar!..

 

“Gri… Kırmızı” derken, “geberenleri” saydı;

“O: Etkisiz” dedikçe, “hımar” anırmadaydı;

“Kırık-dökök nalları”, sanki bir armadaydı!..

“Ahtapot”un kolları, birer-birer budandı;

“Joe Biden” açık verdi, ellerindeymiş yular!..

 

“PKK” ve “PYD”, “YPG”den “FETÖ”ye;

“Asala”, “Hınçak”, “Taşnak”; git daha da öteye;

“İngiliz” var, “Coni” var; güvenme pek “NATO”ya!..

“Ahtapot”un kolları, birer-birer budandı;

“Papa” var ya “hin-Papa”, “zakkumları” hep sular!..

 

“Altın” ayrı bir “masal”, döviz” var ya şu “döviz”;

Kimi “fındık kırarken”, nicesi kırar “ceviz”;

“Siyon Gözlü Baronlar”, ararlar daim “keriz!..”

“Ahtapot”un kolları, birer-birer budandı;

“Düştü-düşecek” derken, fırladı yine $/Dolar!..

 

KAYIKÇ’Ali yaz-söyle, cümle hain-şaşkına;

“Müslümanım” diyenler, dinle “Allah” aşkına;

“Üçgen Bakan Şerliler”, siz de yakın bi kına!..

“Ahtapot”un kolları, birer-birer budandı;

“Kırmızı… Gri… Yeşil..”, “Cehîm”lere yollandı!..

——————————————–

NOT: 23.08.2020 günlü gazetelerde yer alan bir habere göre de “5 yılda 8 bin 650 terörist

 etkisizleştirildi. Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarda son 5 yılda 8 bin 650 terörist etkisiz hâle

 getirildi. Teröristlerden 4 bin 107’si ölü, 2 bin 762’si de sağ ele geçirilirken, bin 781 terörist de teslim oldu.” (A. Ka.)