“Ağız ve Diş Sağlığı Şenliği” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SAMSUN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİLGİ KÜLTÜR EVLERİNDEKİ MİNİKLERE AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

 

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Büyükşehir Bilgi Kültür evlerinde eğitim alan çocuklara yönelik “Ağız ve Diş Sağlığı Şenliği” düzenlendi.

 

Mavi ışıklar eğitim merkezinde düzenlenen şenliğe Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selami Arslan, Başkan Yardımcısı Dr. Hatice Öz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Selim Yazıcı, Bilgi Kültür Evleri Sorumlusu Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Arzu Yüksel ve Bilgi Kültür Evlerinde eğitim alan 140 öğrenciyle aileleri katıldı.

 

Diş sağlığı için doğru beslenmenin öneminin ve çürüksüz sağlıklı bir ağıza sahip olmak için nelere dikkat edilmesi gerektiğinin miniklere tiyatro oyunları, görsel etkinlikler ve boyama faaliyetleriyle anlatıldığı etkinlikte, ilk kez diş hekimiyle tanışan Bilgi Kültür Evi minikleri diş muayenesi korkularını yenerek, aileleriyle birlikte eğlenceli dakikalar yaşadı.

 

Diş sağlığı uzmanlarından nasıl diş fırçalamaları konusunda da eğitim alan ve asitli içeceklerde bir hafta bekletilen gerçek dişlerin görsel değişimini inceleyen minik öğrenciler, diş perisi ve dişleri çürüten mikrobu canlandıran sağlık çalışanlarına da büyük ilgi göstererek, onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

“Ağız ve Diş Sağlığı Şenliği”

SAMSUN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİLGİ KÜLTÜR EVLERİNDEKİ MİNİKLERE AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ   Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Büyükşehir Bilgi Kültür evlerinde eğitim alan çocuklara yönelik “Ağız ve Diş Sağlığı Şenliği” düzenlendi.   Mavi ışıklar eğitim merkezinde düzenlenen şenliğe Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı […]