AB Bilgi Merkezinden Kız Öğrencilere Kadın Girişimciliği Semineri « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

AB Bilgi Merkezinden Kız Öğrencilere Kadın Girişimciliği Semineri

AB Bilgi Merkezinden Kız Öğrencilere Kadın Girişimciliği

Semineri

Türkiye genelinde 20 ilde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu koordinasyonunda uygulanmakta olan, “Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi” projesi kapsamında 1997 yılından bu yana Samsun Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Samsun AB Bilgi Merkezi, Samsun Kadın Girişimciler Kurulu ve Sema Cengiz Büberci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliği ile kadınlar günü etkinlikleri kapsamında 7 Mart 2019 Perşembe günü kız öğrencilere yönelik “Bir Girişimciye Rehber Ol” seminer ve eğitim programı gerçekleştirildi.
Programda Samsunlu kadın girişimciler Nilgün Sarı, Merve Akkuş ve Satı Düzgün kendi girişimcilik hikâyelerinden yola çıkarak öğrencilere farkındalık yaratıcı ve yol gösterici sunumlar yaptılar. Ardından İzgören Akademi eğitmenlerinden Acun Erkuloğlu tarafından engellerle mücadele edebilme, hedef belirleme, odaklanma, motive olma kavramları üstünde durulduğu “Hayatımın Rengi Çoktan Seçmeli” sunumu gerçekleştirildi.
Programda konuşan Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz kadın girişimciliğinin önemine vurgu yaparak “ülkemizde çalışabilir yaştaki nüfusun yarısı çalışmıyor; 30 milyon kadınımız var, 20 milyonu çalışmıyor. Bilgiye yatırım, insanın kendine yapabileceği en değerli yatırımdır. İş fırsatları ise her yerde. Yani siz kendinizi beslerseniz, ihtiyaç duyduğunuz kudreti fark edebilirsiniz. Sizler iyi bir girişimci adayısınız” dedi.