“62 Süper Zengin”, “Yarım Dünya” Olmuş Meğer!.. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Resim Açıklaması
Resim Açıklaması

GÜNDEM, SİYASET

  “62 Süper Zengin”, “Yarım Dünya” Olmuş Meğer!..

Derebahçeli/Ali KAYIKÇI

                            “62 Süper Zengin”, “Yarım Dünya” Olmuş Meğer!..

*  “En zengin 62 kişinin serveti, dünya nüfusunun yarısına yani üç milyar altı yüz milyon insanın varlığına eşit…” (TC Devlet Başkanı R. Tayyip Erdoğan; BM Genel Kurul Açış Konuşması-Newyork; 25.09.2018)

“672 milyon insan, aşırı beslenmeden dolayı obez, 821 milyon insan ise akşamları aç yatıyor.” (İsmail Kapan-Türkiye Gazetesi; 26.09.2018, s. 13)

*  “O. Babuna ile vücudumuzun genetik şifresi ellerine geçti. Kozmik Oda ile güvenliğimizin genetik şifresi ellerine geçti. McKinsey ile de ekonomimizin genetik şifresi ellerine geçecek.” (Nesrin Ünal-Yeniçağ Gazetesi; 01.10.2018, s. 9)

*  “…McKinsey; dünyanın en prestijli ve hizmetleri en pahalı olan danışmanlık şirketi. (…) Projelerimizi anlatacak, uygulanan programa kendisinin desteklediğini söyleyecek. Türkiye’ye uluslar arası krebilite sağlayacak. Alkışlayın be!” (Necmettin Batırel-Türkiye Gazetesi; 02.10.2018, s. 7)

* “Bu millet, tarihinde kimseye bu kadar kredi açmadı. Oturun da kıymetini bilin, yalanlara artık bir son verin. Amerika ile mücadele ediyor havası satan bu beyler, meğer düşman dedikleriyle saman altında su yürütüyormuş. Berat, açıkladığı Yeni Ekonomik Programın yön9etim ve denetimini McKinsey adlı Amerikan şirketine vermiş. Bu;  ikinci Kozmik Oda vakasıdır kapitülasyonların hortlatılmasıdır;  Düyun-u Umumiye’nin tekrar kurulmasıdır. Bu anlaşmayı imzalayanları, uygulayanları, devletin genetik kodlarını Amerikan şirketine aktaranları affetmeyeceğiz. Günü geldiğinde kesinlikle yargılayacağız.” (Meral Akşener-İYİ Parti Genel Başkanı; Millî Gazete; 03.10.2018, s. 9)

* “Türkiye’de bugün yaşanan ve ülke insanının en alt tabakasından en üst esnafına kadar ekonomik kriz var. Bu krize iç ve dış mihrakların baskısı olduğu kadar, ekonomiye yön veren kurmayların da beceriksizliği ve çaresizliği de sebep oldu. Maalesef bu beceriksizlik ve çaresizlik, Türkiye ekonomisinin dünya piyasasında tefeci tabir edilen, kan emici finans kurumlarına teslim edilme sonucunu doğurdu.” (Saadet Partisi İl Başkanı Temel Armutçu-Haber Gazetesi; 03.10.2018, s. 8)

*  “Susmayacağım. Bu iktidara hep destek oldum ama yanlışa karşı çıkarım. McKinsey’in FETÖ’den farkı yoktur. ENRON’a danışmanlık yapan bir kirli şirketi Türkiye’ye sokamazsınız. Bunu yaparsanız cehennemin dibine kadar yolunuz var.” (A. Dilipak-Yeni Şafak Gazetesi; 04.10.2018)

“Şeker ‘Cargill’e, fındık ‘Ferro’ya, ekonomi ‘McKinsey’e emanet.” (SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu-Millî Gazete; 04.10.2018)

* Frank Walter Steinmeier: Almanya Cumhurbaşkanı

 

S

aygıdeğer Okuyucularımız!..

“Dünyanın 62 Süper Zengini” hakkında “Sn. Devlet ve Hükûmet Başkanımızın” tespitleri ve “Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sn. İsmail Kapan”ın açıklamalarına dair yukarıda “serlevha” hâlinde sunduğumuz cümleler üzerine kaleme aldığımız mısraları aşağıda bilgilerinize sunmadan önce bir hususa daha dikkat çekmek istiyoruz. O da şu malûm ABD’li bir “Malî Danışma Şirketi” olan “McKinsey” konusunda yazılıp söylenenlerdir.

Efendim; 1920’lerde Batı Dünyasının Hukuk Sistemi,

1930-40’lı yıllarda Millî-Mânevî Değerlerimize dâhilî saldırılar;

1960-80’li yıllarda Demokrasimize Darbeler,

15 Temmuz 2016’da Devletimizi Yabancılara Peşkeş Çekmek İsteyen Hainler,

Ve nihayet 2018 Ağustos-Eylül döneminde Döviz-Borsa üzerinden ABD ve Siyonist Yönetimlerin ve onların uzantısı olan Uluslar arası Kredi Derecelendirme Kuruluşları (Fitch  Ratings, Moody’s ve Standard&Poor’s’un) Ülkemiz Ekonomisine Taarruzları… ile sarsılan ve vesayet altına girmekten/alınmak(istenmek)ten bir türlü kurtulamayan Memleketimiz, bu defa bir kısım yöneticilerin gafleti ile âdeta sarsılmakta ve dünün IMF’sine pabuç bırakmadığı söylenen TC, bugün O’nun çömezi (veya kız kardeşi) bir yapının eline terk edilmektedir.

N. Batırel” gibi şakşakçıların varlığı karşısında “Sn. Mustafa Kurdaş” gibi (Bkz: Millî Gazete-03.10.2018, s. 1, 8)haklı tenkîdlerde bulunanlara, dahasıyla “Sn. Meral Akşener” gibi “tehdit savuranlara” kulak vermemiz gerektiğine de inanıyoruz…

Diyoruz ve bu his ve düşüncelerle kaleme aldığımız “62 Süper Zengin” konulu şiirimizle Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…

Kalbî sevgi ve saygılarımızla…

= = = * = = =

“62 Süper Zengin”, “Yarım Dünya” olmuş meğer   

“Onda biri” aç yatarmış, kimin umuruna değer?

“Coni “ zengin, “Siyon” zengin; Frank Walter Steinmeier!..

Tam 700 milyon insan, yemiş-içmiş “obez” olmuş;

“Komşu açken, tok yatılmaz”; bu kaç “Anayasa” değer?..

 

“62 Süper Zengin”, kaç “Karûn”a taş çıkartır?

“Banka-Borsa-Altun-Döviz”, “artır babam bire artır”;

“Tarifeler-Resmî İşler”, Seni açar daim çartır!..

Tam 700 milyon insan, yemiş-içmiş “obez” olmuş;

Sana “kanun-manun” sökmez, “zebanîler” bi zıbartır!..

 

“62 Süper Zengin”, “yesin-içsin” daha şişsin;

“Banka-Borsa-Altun-Döviz”, “hele biraz daha” pişsin;

“FED” gözünü açmış bekler, şu “BİST” daha-daha düşsün!..

Tam 700 milyon insan, yemiş-içmiş “obez” olmuş;

“Petrol”ün var, “Doğalgaz”ın; sen “kebap”sın, “döner-şiş”sin!..

 

Bir kefede “50 Milyon”, bir kefede “Süper Zengin”;

“Be hey zalim Batı” gördün; işte sonuç, işte dengin;

“Bukalemun” gibisin Sen, 7 kökten 70 rengin!..

Tam 700 milyon insan, yemiş-içmiş “obez” olmuş;

“Ot yaşadın”, “it yaşadın”; boşa çalmış o “Big Ben”gin!..

 

KAYIKÇ’Ali bu “terazi”, “kantar” olsa yine çekmez;

“Kene” misali “zenginler”; ne bi “eker”, bişe “dikmez”;

Orda-burda akan kana, bakar durur sanır pekmez!..

Tam 700 milyon insan, yemiş-içmiş “obez” olmuş;

“Müslümanlar” feryâd-figan, onlar için hiç fark etmez!..