3 AYLARIN BAŞLANGICI REGAİP KANDİLİ KUTLU OLSUN « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

3 AYLARIN BAŞLANGICI REGAİP KANDİLİ KUTLU OLSUN

3 AYLARIN BAŞLANGICI REGAİP KANDİLİ KUTLU OLSUN

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül Regaip Kandili nedeniyle yayınlandığı yazılı basın açıklamasında Üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandilinin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diledi.

Mübarek üç aylar olan Recep, Şaban ve Ramazan’ın başlangıcı olarak kabul edilen Regaip Kandili ile birlikte üç aylardan olan Recep ayının, içerisinde aynı zamanda Miraç kandilini de barındırdığını belirten Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, sonrasında ise müslüman âleminin sırasıyla Şaban ayında Beraat Kandilini, Ramazan ayında ise Kadir gecesini idrak edeceğini söyledi.

Faziletli olan bu gecelerin başta İslam âlemi olmak üzere tüm insanlık için önemli olduğunu dikkat çeken Sezgül, bu gecelerin yüce yaratıcımız olan Allah’a (C.C) daha da yakınlaşmak için bir fırsat olduğunu hatırlattı.

Sezgül, insanlığın maneviyata hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyduğu günlerden geçtiğini söyleyerek, İslam dininin özünde iyilik olduğunu ve bununda ölçüsünün vicdan sesinde yattığının altını çizdi.

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Bu vesile ile Beraat Kandili’nin hayırlar getirmesini ve semaya kalkan ellerin boş çevrilmemesini Yüce Allah’tan (C.C) niyaz ediyorum” dedi.