Obezite cerrahisi ile diğer hastalıklarından kurtuldu! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Obezite cerrahisi ile diğer hastalıklarından kurtuldu!

Obezite cerrahisi ile diğer hastalıklarından kurtuldu!

Samsun’da yaşayan Mehmet Kaya, Büyük Anadolu Hastaneleri doktorları, Obezite, Metabolik ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Kınaş tarafından başarılı bir obezite operasyonu geçirdi. Kaya, obeziteye bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklardan da kurtuldu.

Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite; vücut sistemleri (endokrin sistem, kardiyovasküler sistem, solunum sistemi, gastrointestinal sistem, deri, genitoüriner sistem, kas iskelet sistemi) ve psikososyal durum üzerinde yarattığı olumsuz etkilerden dolayı pek çok sağlık problemlerine neden olmaktadır.

DİĞER HASTALIKLARINDAN KURTULDU
Bu sağlık sorunlarından şeker, tansiyon, uyku apnesi gibi bir çoğunu yaşayan 53 yaşındaki Mehmet Kaya bir yıl önce Büyük Anadolu Hastaneleri doktorları, Obezite, Metabolik ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Kınaş tarafından başarılı bir obezite operasyonu geçirdi.
Kaya, obeziteye bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklardan da kurtuldu. Yaşadığı süreci anlatan Mehmet Kaya, “Diyet ve spor yapıyor fakat fazla kilolarınızdan kurtulamıyorsanız bunun cerrahi tedavisinin de olduğunu unutmayın.
Obezite cerrahisini düşünüp çekinen varsa patlama riski var, yok o var bu var yapamam olmaz, korkan varsa devamlı ameliyatı öteleyen varsa hiç durmasınlar gelsinler bir an önce Dr. Volkan Kınaş bu tedavi de uzman bir isim.

YAŞAM ŞEKLİM DEĞİŞTİ
Volkan Kınaş hocamızla tanışma hikayemiz bir yı önce oldu. Bu ameliyttan korktuğum için hep kaçtım ama bunun yanında hastalıklarımdan kaçamadım, sürekli sorunlar yaşadım. Bugün tam bir yıl oldu, ameliyat oldum ve bitti. Şeker, tansiyon, uyku apnesi bunların hepsinden kurtuldum ilaç kullanmıyorum şu anda ve 64 kilo verdim hayaldi gerçek oldu.
Yeniden doğmuş gibi hissediyorum kendimi. Yeni bir hayat tamamen davranşlar değişiyor yaşam şekli değişiyor. Büyük Anadolu Hastanelerinde ameliyat olmaya karar verdiğimde Volkan Bey ile konuştuktan sonra girişten taburcu olduğum ana kadar tüm personelin yakın ilgi ve alakasıyla süper derecede memnun oldum kaldım. Ben bu yakın ilgiyi anlatamam hepsi çok iyiler yardımsever ve güler yüzlüler tavsiye ediyorum. ” dedi.

SAĞLIĞINIZI ERTELEMEYİN
Obezitenin tedavisi olduğunu belirten Op. Dr. Volkan Kınaş Mehmet Kaya isimli hastaya yapılan operasyon hakkında bilgi verdi. Kınaş, “Biz burada hastalarımızda birlikte büyük bir aileyiz. Mehmet Bey de bu ailenin bir yıl önce parçası oldu. Kendisiyle hikayemizi yazmaya başladığımızın üzerinden tam 1 yıl geçti. Bize bugün muhteşem bir sürprizle geldi. Bizimle de bir yılı doldu malum izine çıktık geri geldik. Bugün şevkle önümüze de ki bir yıla bakacağımızı düşünürken daha büyük bir heyecan ile  önümüzdeki bir yıla başlamış olduk. Mehmet abi bizi mutlu etti. Bu işi neden yaptığımızı bize bir kere daha hatırlattı. Böyle sağlığına kavuşan kendisini tekrar yeniden doğmuş gibi hisseden hastalarımızı gördüğümüzde mutlu oluyor, keyif alıyoruz. Bu tedaviyi düşünenler hiç korkmasına gerek yok. Hastalarımıza bizler detaylı bilgileri veriyoruz. Daha sonrasında zaten bir aile gibi oluyoruz. Onların takiplerini bırakmıyoruz. Her zaman dediğimiz gibi sağlığınızı sakın ertelemeyin, tedavinizi mutlaka olun. Güzel sözleri için bizde Mehmet Kaya abimize teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.