19 Mayıs Belediyesinden 300 Öğrenciye Tablet. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

19 Mayıs Belediyesinden 300 Öğrenciye Tablet.

19 Mayıs Belediyesinden 300 Öğrenciye Tablet.

19 Mayıs Belediyesi 300 ihtiyaç sahibi öğrenciye tablet hediye ederek,sınıf tam öğretmenim kampanyasına destek oldu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen,”Belediye başkanımız tarafından 300tabletile desteklenen sınıf tam öğretmenim projemizde tabletlerimizi öğrencilerimize ulaştırmaya başladık. Çocuklarımız, yavrularımız adına belediye başkanımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum.Aslolan çocuğun yüksek yararıdır.Sıfatımız ne olursa olsun mesele çocuksa çocuğa ulaşacak her türlü imkân hatta imkânsızlık bile imkân haline getirilmelidir.Biraz önce başkanımızla konuşurken kendileri dediki; imkânlarımız el verdiği sürece ne olursa olsun çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız.İlk etapta 300 adet tablet aldık ve gerekirse geriye kalanınıda tamamlarız şeklinde ifade kullanarak büyük bir ayrıcenaplık gösterdi.Kendilerine çok teşekkür ediyorum” .Dedi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,”Bugün bu ortamda böle kampanyalara destek vermek cami yaptırmak kadar sevap olduğunu düşünüyorum, çünkü çocuklarımızın derslerinden geri kalmamaları lazım. Bizlerde ne kadar katkı sağlayabiliyorsak sağlamamız lazım. Sınıf tam öğretmenim sloganını duyduğumuzda neler yapabiliriz diye düşündük. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle konuşurken dedikki, 300 tablet alalım ve ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştıralım. Tabi bu tahmini bir sayıydı. Tespit edilen rakam 388 dolayısıyla 400 tablete ihtiyaç var. Geriye kalan sayıyı da Allah’ın izniyle tamamlarız.Şunu da belirmek isterim ki bu tabletler Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde okul müdürleri tarafından belli kriterlere göre tespit edilmiş ve alamaya hak kazanan öğrencilerimize verilmiştir. Bu kampanyanınhayırlara vesile olmasını diliyorum. Kampanyaya destek olan katkı sunan herkese de teşekkür ederim. Pandemi süreci 19 Mayıs’da kaymakamımız ve kurum amirlerimiz le beraber çok iyi yönetildi.Maske, mesafe ve hijyenkurallarına uyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum ”Dedi.

19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek Başkan Topaloğlu’na kampanyaya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol,” Başkanımız öğrenci, okul, eğitim denildiğinde her zaman yanımızda oldu.Sınıf tam öğretmenim kampanyasına 300 tablet desteği ile Samsun’umuza örnek olduğunu düşünüyorum, kendisine tekrar teşekkür ediyorum. ”Dedi.