Mide Botoksu ile kısa sürede kilo verebilirsiniz « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Mide Botoksu ile kısa sürede kilo verebilirsiniz

Mide Botoksu ile kısa sürede kilo verebilirsiniz
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, obeziteyle mücadelede etkin bir yol olan mide botoksu uygulaması hakkında önemli bilgiler verdi.
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, “Diyet, ilaç tedavisi, mide küçültme ameliyatı’nın yanında mide botoksu da fazla kilolardan kurtulmak için başlıca yöntemlerden bir tanesidir.
Fazla kilo yani Obezite çağımızda tansiyon, şeker, akciğer hastalıkları, kalp hastalıkları gibi hastalıkların ortaya çıkmasında önemli rol oynar.  Bu anlamda obezite ile mücadele kapsamında tıp dünyası önemli çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır.
Norveçli bilim adamlarının uzun çalışmalar sonrası onay verdikleri mide botoksu uygulaması, Avrupa ve Amerika’nın ardından Sağlık alanındaki gelişmeleri her zaman yakından takip eden Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından da kullanılmaya başlandı.
20 DAKİKALIK İŞLEM
İnatçı kilolar ile mücadelede gerçekleştirilen işlem 20 dakika sürüyor ve aynı gün normal hayata dönme imkanı sunuyor.
Botoks proteininin endoskopik olarak vücuda uygulanmasıyla yapılmaktadır. Midede uygulanan kısımdaki kaslar ve sinirler geçici olarak etkisiz hale getirilir. Uygulanan bölgedeki kaslar ve sinirler iştah ve açlık durumu üzerinde etkili olan sinirler ve kaslardır.
Sinirlerinizin ve kaslarınızın etkisiz hale gelmesiyle tükettiğiniz yiyecekler midenizde uzun süre kalır ve tokluk hissi süresi uzar. Böylelikle az yiyerek uzun süre tok kalmış olur, kısa sürede kilo verebilirsiniz.
Mide botoksunun bilinen ciddi yan etkisi veya zararları yoktur. Genellikle başarıyla sonuçlanan mide botoksu işlemini 4 ile 6 ay arası etkisi devam etmektedir.” diyerek sözlerine son verdi.